Torowe ME: Pawłowska nie ukończyła zawodów

Ostatniego dnia mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn, toczyła się rywalizacja w pozostałych trzech konkurencjach omnium, keirinie oraz madisonie (mężczyźni).

Katarzyna Pawłowska i Adrian Tekliński reprezentowali Polskę w omnium. Polka zajęła w wyścigu indywidualnym na dochodzenie i scratchu odpowiednio 12. i 5. pozycję. Niestety z powodu bólu jaki mistrzyni świata odczuwa po kontuzji, musiała ona wycofać się z rywalizacji przed wyścigiem na 500 metrów. Adrian Tekliński plasował się w swoich konkurencjach na 10., 13. i 6. miejscu i w końcowej klasyfikacji zajął 12. lokatę.

W keirinie jechali Rafał Sarnecki i Kamil Kuczyński oraz Katarzyna Kirschenstein i Urszula Łoś. Spośród tej czwórki tylko Kuczyńskiemu i Łoś udało się przebrnąć przez 1. rundą. Polak odpadł w kolejnej rundzie i po wyścigu o miejsca 7-12 zajął 11. lokatę. Urszula Łoś na podobnym etapie zakończyła zmagania i została ostatecznie sklasyfikowana na 12. pozycji.

Mateusz Nowaczek, jadący w parze z Mateuszem Nowakiem oraz Rafał Jeziorski, jadący z Wojciechem Pszczolarskim nie zdołali zakwalifikować się do finału madisona, odpadając w rundzie kwalifikacyjnej.