Japan Cup 2013

Australijczyk Michael Rogers (Team Saxo-Tinkoff) w strugach deszczu wjechał samotnie na metę 22. edycji Japan Cup. Drugie miejsce wywalczył Jack Bauer (Garmin-Sharp), który na kresce zameldował się 44 sekundy później, na finiszu pokonując Włocha Damiano Cunego (Lampre-Merida).

Zmagania ukończyło tylko 39 zawodników. Polscy kolarze nie startowali.

1.HC; Utsunomiya - Utsunomiya (151,3 km); 20 października 2013

1 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff                         04:25:00
2 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp                                     00:44
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
4 Julian David Arredondo Moreno (Col) Team Nippo-De Rosa
5 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling                           00:50
6 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                  00:58
7 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling
8 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick-Step
9 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team                           01:05
10 Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling                            01:33
11 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                                 02:30
12 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard                             02:55
13 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick-Step                       02:59
14 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
15 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp                               03:58
16 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Kenda
17 Tomoyuki Iino (Jpn) Utsunomiya Blitzen
18 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Team Ukyo
19 Ryoma Nonaka (Jpn) Shimano Racing Team
20 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
21 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling
22 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff
23 Daniel Martin (Can)                                              04:04
24 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
25 Ryota Nishizono (Jpn) Champion System Pro Cycling Team           04:36
26 Hossein Alizadeh (IRI) Amore & Vita                              06:51
27 Naoya Uchino (Jpn)                                               08:10
28 Sean Mazich (USA) Jelly Belly p/b Kenda                          08:17
29 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
30 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling
31 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
32 Charles Bradley Huff (USA) Jelly Belly p/b Kenda
33 Sho Hatsuyama (Jpn) Bridgestone Anchor                           08:19
34 Naoya Yoshioka (Jpn)
35 Hayato Yoshida (Jpn) Shimano Racing Team
36 Yuzuru Suzuki (Jpn) Shimano Racing Team                          10:30
37 Uri Martins (Mex) Amore & Vita                                   11:26
38 Yuya Akimaru (Jpn) Bridgestone Anchor                            12:16
39 Shinichi Fukushima (Jpn) Team Nippo-De Rosa                      12:36