Chrono des Nations 2013

Niemiec Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) triumfował na trasie jazdy indywidualnej na czas we francuskim Herbiers, po raz trzeci wygrywając kończące sezon Chrono des Nations. "Der Panzerwagen" 57-kilometrową trasę pokonał o 14 sekund szybciej od Szweda Gustava Erica Larssona (IAM Cycling) i o 45 sekund szybciej od swojego drużynowego kolegi Sylvaina Chavanela.

To już trzeci z rzędu triumf mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas we francuskiej czasówce - Martin od 2011 roku pozostaje niepokonany na trasie w Wandei.

Wśród pań pierwsze miejsce przypadło Ukraince Hannie Solovey. Drugi czas wykręciła Amerykanka Alison Tetrick, a nieznacznie za nią na mecie zameldowała się Włoszka Elisa Longo Borghini.

W kategorii U-23 najszybciej z trasą uporał się Irlandczyk Ryan Mullen, wyraźnie zwyciężając Francuzów Bruno Armiraila i Alexisa Guerina. 18. czas wykręcił Łukasz Kłasiński, do zwycięzcy tracąc 6:56.

Najlepszym juniorem okazał się Belg Igor Decraene, który o nieco ponad minutę pokonał Francuza Elię Gesberta i swojego rodaka Martina Palma. Pośród juniorek zwyciężyła mistrzyni świata Francuzka Séverine Eraud, pokonując swoją rodaczkę Fanny Zambon i Ukrainkę Olenę Demydovą.

fot. OPQS/Tim de Waele

1.1; Herbiers  -  Herbiers  (57 km); 20 października 2013

1 Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step)                          01:10:49
2 Gustav Larsson (IAM Cycling)                                      00:14
3 Sylvain Chavanel (Omega Pharma-Quick Step)                        00:45
4 Marco Pinotti (BMC)                                               00:59
5 Johan Le Bon (FDJ.fr)                                             01:05
6 Carlos Oyarzun (Chile)                                            02:05
7 Olivier Kaisen (Lotto-Belisol)                                    02:10
8 Jérémy Roy (FDJ.fr)                                               02:24
9 Nicolas Baldo (Atlas-Jakroo)                                      02:25
10 Anthony Delaplace (Sojasun)                                      02:48
11 Loic Desriac (Roubaix)                                           02:52
12 Cameron Wurf (Cannondale)                                        02:57
13 Lieuwe Westra (Vacansoleil-DCM)                                  03:20
14 Romain Bacon (BigMat-Auber 93)                                   03:28
15 Rudy Molard (Cofidis)                                            03:49
16 Edvaldas Siskevicius (Sojasun)                                   04:17
17 Bryan Nauleau (Europcar)                                         04:32
18 Martijn Keizer (Vacansoleil-DCM)                                 05:00
19 Arnaud Gérard (Bretagne-Séché)                                   05:39
20 Bryan Coquard (Europcar)                                         06:23
21 Tony Hurel (Europcar)                                            07:34
22 Angelo Tulik (Europcar)                                          08:50
23 Paul Poux (Sojasun)                                              10:17

1.1; Herbiers  -  Herbiers  (20,87 km); 20 października 2013

1 Hanna Solovey (Ukraina)                                           28:25
2 Alison Tetrick (Exergy Twenty 16)                                 00:43
3 Elisa Longo Borghini (Hitec)                                      00:59
4 Olga Zabelinskaia (RusVelo)                                       01:00
5 Edwige Pitel (SC Michela Fanini)                                  01:05
6 Amber Neben (USA)                                                 01:31
7 Bridie O'Donnell (Total Rush Hyster)                              01:42
8 Liesbeth De Vocht (Rabobank Liv/Giant)                            01:50
9 Jutta Stienen (Szwajcaria)                                        02:00
10 Julia Shaw (Drag to zero)                                        02:02
11 Jeannie Longo (ASPSA)
12 Larissa Drysdale (Cycle Sport Groningue)                         02:06
13 Anna Turvey (Ecosse)                                             02:07
14 Patricia Schwager (Szwajcaria)
15 Mélodie Lesueur (CM Aubervilliers)                               02:15
16 Molly Van Houweling (Metromint Cycling Team)                     02:17
17 Latoya Brulee (CyclelivePlus-Zannata)                            02:19
18 Joanne Duval (US Guérande)                                       02:22
19 Hayley Simmonds (GBCycles.co.uk)
20 Silvia Valsecchi (Be-Pink)                                       02:39
21 Fanny Leleu (ASPTT Amiens)                                       03:11
22 Charlotte Bravard (Vélophile naintréenne)                        03:13
23 Mathilde Favre (Lointek)                                         03:26
24 Coralie Sero (Comité du Morbihan)                                03:36
25 Jay Burgess (Ecosse)                                             03:53
26 Jean Magdalena De Saint (VC La Pomme-Marseille)                  04:02
27 Marine Strappazzon (VC St-Julien)                                04:11
28 Laudine Genee (VC St-Malo)                                       04:41
29 Kelly Gambier (CSM Villeneuve-la-Garenne)                        04:47
30 Roxana Islas-Garcia (Bourgogne Pro Dialog)                       04:51
31 Ophélie Fenart (CSM Villeneuve-la-Garenne)                       05:06
32 Daniele Parot (Indre Vélo Passion)                               06:01
33 Audrey Artaud (CSM Epinay-sur-Seine)                             06:08
34 Isabel Caetano (CSM Epinay-sur-Seine)                            06:40
35 Elodie Rival (US Pontchâteau)                                    09:48
36 Lucile Rival (US Pontchâteau)                                    09:52

1.2U; Herbiers - Herbiers (43,35 km); 20 października 2013

1 Ryan Mullen (Irlandia)                                            53:27
2 Bruno Armirail (AC Bagneres-de-Bigorre)                           01:16
3 Alexis Guérin (Entente Sud-Gascogne)                              01:49
4 Jauffrey Betouigt-Suire (Chambéry Cyclisme Formation)             02:21
5 Adrien Quinio (UC Briochine)                                      02:32
6 Johann Van Zyl (RPA)                                              02:35
7 Fabien Grellier (Vendée U)                                        03:18
8 Lilian Calmejane (Vendée U)                                       03:32
9 Rémi Bizzozzero (La Motte-Servolex)                               04:21
10 Julien Bély (Top 16)                                             04:25
11 Maxime Piveteau (Vendée U)                                       04:51
12 Joseph Berlin-Semon (AC Bisontine)                               05:01
13 Thomas Bouvet (VC Vaulx-en-Velin)                                05:05
14 Emilien Raulline (Côtes d'Armor)                                 05:25
15 David Michaud (VS Vallet)                                        05:26
16 Antoine Jan (Comité du Morbihan)                                 05:50
17 Joey Wastiaux (Guidon chalettois)                                06:16
18 Łukasz Kłasiński (Ass. Pons-Gémozac)                             06:56
19 Rodolphe Henry (OC Locminé)                                      07:04
20 Rudy Fiefvez (Entente Sud-Gascogne)                              07:13
21 Thibault Dupont (VS Vallet)                                      08:03
22 Adrien Thomas (EC Giroussens-Lavaur)                             08:22