Torowe ME: Zieliński 7. sprinterem Europy

Drugiego dnia mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn, Polacy startowali w sprincie oraz omnium. Bardzo dobrze spisał się Damian Zieliński, który zajął 7. lokatę.

W sprincie indywidualnym, poza Damianem Zielińskim, Polskę reprezentowali Krzysztof Maksel, Urszula Łoś i Katarzyna Kirschenstein. Obie Polki zakończyły swoją przygodę w tej konkurencji na eliminacjach, natomiast Zieliński i Maksel awansowali do 1/16. Swój pojedynek na tym etapie rywalizacji wygrał Zieliński, który pokonał Eoina Mullena (Irlandia). Maksel przegrał natomiast z Nikita Szuszinem (Rosja).

W 1/8 finału kolarz SSPS Piast Szczecin był szybszy od Hiszpana Jose Moreno Sancheza i doszedł do ćwierćfinału. Tam spotkał się z mistrzem olimpijskim Jasonem Kenny. Nie był w stanie go pokonać i pozostała mu walka o lokaty od 5-8. Ostatecznie zakończył zmagania na 7.miejscu.

Adrian Tekliński i Katarzyna Pawłowska rozegrali trzy pierwsze konkurencje omnium - wyścig ze startu lotnego, wyścig punktowy i wyścig eliminacyjny. Dwukrotna mistrzyni świata w scratchu zajęła w nich odpowiednio 8., 9. i 4. miejsce, a kolarz Bank BGŻ 8., 14. i 12. Polka plasuje się na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej, a Polak na 13.

Wyniki finałów: 

sprint mężczyzn

1. Denis Dmitrijew (Rosja)
2. Robert Foerstemann (Niemcy)
3. Jason Kenny (Wielka Brytania)
...
7. Damian Zieliński (Polska)
14. Krzysztof Maksel (Polska)

sprint kobiet

1. Kristina Vogel (Niemcy)
2. Elis Ligtlee (Holandia)
3. Jessica Varnish (Wielka Brytania)
...
14. Urszula Łoś (Polska)
16. Katarzyna Kirschenstein (Polska)

pzkol.pl
 fot. Andrzej Piątek

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: