Torowe ME: Zieliński 7. sprinterem Europy

Drugiego dnia mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w holenderskim Apeldoorn, Polacy startowali w sprincie oraz omnium. Bardzo dobrze spisał się Damian Zieliński, który zajął 7. lokatę.

W sprincie indywidualnym, poza Damianem Zielińskim, Polskę reprezentowali Krzysztof Maksel, Urszula Łoś i Katarzyna Kirschenstein. Obie Polki zakończyły swoją przygodę w tej konkurencji na eliminacjach, natomiast Zieliński i Maksel awansowali do 1/16. Swój pojedynek na tym etapie rywalizacji wygrał Zieliński, który pokonał Eoina Mullena (Irlandia). Maksel przegrał natomiast z Nikita Szuszinem (Rosja).

W 1/8 finału kolarz SSPS Piast Szczecin był szybszy od Hiszpana Jose Moreno Sancheza i doszedł do ćwierćfinału. Tam spotkał się z mistrzem olimpijskim Jasonem Kenny. Nie był w stanie go pokonać i pozostała mu walka o lokaty od 5-8. Ostatecznie zakończył zmagania na 7.miejscu.

Adrian Tekliński i Katarzyna Pawłowska rozegrali trzy pierwsze konkurencje omnium – wyścig ze startu lotnego, wyścig punktowy i wyścig eliminacyjny. Dwukrotna mistrzyni świata w scratchu zajęła w nich odpowiednio 8., 9. i 4. miejsce, a kolarz Bank BGŻ 8., 14. i 12. Polka plasuje się na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej, a Polak na 13.