Powstała Akademia Michała Kwiatkowskiego

Na konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Toruniu, ogłoszono powstanie klubu kolarskiego UKS Copernicus oraz działającej przy nim Akademii Michała Kwiatkowskiego. Projekt ten ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania kolarstwa, pracę z utalentowanymi adeptami ścigania na dwóch kółkach i zapewnienie im profesjonalnych warunków rozwoju. Inicjatorem akcji jest Michał Kwiatkowski - mistrz świata w jeździe drużynowej na czas i aktualny mistrz Polski.

Patronat honorowy nad całym projektem sprawuje prezes Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol) - Wacław Skarul, a jego działalność wspierana będzie przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Toruniu.

Zadaniem klubu będzie rekrutacja utalentowanych, młodych sportowców w kategoriach żak, młodzik i junior oraz praca z nimi w oparciu o opracowany w ramach Akademii system szkolenia. Projekt chce sięgać do najlepszych światowych wzorców, stawiać na innowacyjne rozwiązania i wyznaczać nowe standardy młodzieżowego treningu kolarskiego. Klub zamierza ściśle współpracować z fizjologami, lekarzami oraz dietetykami, a także regularnie przeprowadzać badania wydolnościowe. W planach jest także szeroko pojęta współpraca z zagranicznymi ośrodkami treningowymi, akademiami oraz nawiązanie kontaktów z profesjonalnymi drużynami kolarskimi.

Kadrę szkoleniową stanowić będą najlepsi fachowcy, byli olimpijczycy i trenerzy Michała Kwiatkowskiego. Celem jest stworzenie profesjonalnego ośrodka szkolenia i rozwoju młodzieży, który pozwoli na wychowanie przyszłych mistrzów Polski, a także zawodników walczących o czołowe lokaty w kategoriach juniorskich na największych światowych imprezach. Na tej bazie możliwy będzie później dalszy rozwój młodych zawodników i umożliwienie im wejścia do zawodowego ścigania.

Więcej informacji wkrótce.

fot. OPQS/ Tim de Waele

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: