Koniec ekipy UK Youth

Brytyjska ekipa UK Youth zakończy swoją działalność z końcem tego sezonu. Władze zespołu ogłosiły dziś, że po czterech latach istnienia drużyna przestanie funkcjonować z powodu braku sponsorów. Tym samym nowego zespołu szukać musi m.in. Polak - Marcin Białobłocki.

Team UK Youth to druga po zespole Sky brytyjska ekipa w rankingach Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W tym sezonie odnosiła wiele sukcesów na scenie brytyjskiej, wygrywając 9 z 12 imprez prestiżowego cyklu Tour Series. Sukcesy jej kolarze odnosili też w zagranicznych imprezach - Marcin Białobłocki triumfował w irlandzkim wyścigu An Post Ras.

Brak sponsorów to główna przyczyna zakończenia działalności zespołu - dotychczas drużynę wspierał dawny mistrz świata F1 - Nigel Mansell. Jego fundacja i on sam nie byli w stanie zapewnić pełnego wsparcia w 2014 roku, a kierownictwo ekipy nie zdążyło znaleźć innego sponsora.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: