Bracia van Poppel i Felline w Treku

Kontrakty z ekipą Trek podpisali dwaj holenderscy kolarze - bracia Boy i Danny van Poppel. Swoją przyszłość z ekipą producenta rowerów związał także Fabio Felline.

Cała trójka podpisała umowy z zespołem, który powstanie po zakończeniu sezonu w wyniku przekształceń w łonie istniejącej ekipy RadioShack-Leopard.

25-letni Boy van Poppel w tym roku przyjechał 6. w Vatenfall Cyclassics, rok temu był trzeci w klasyku Nokere-Koerse. Jego młodszy brat - 20-letni Danny - finiszował trzeci na pierwszym etapie tegorocznego Tour de France, przyjechał 3. w Handzame Classic i 7. w Brussels Cycling Classic (dawniej Paryż-Bruksela). Obaj Holendrzy odchodzą z rozpadającej się ekipy Vacansoleil-DCM i w Treku ścigać się będą przez dwa lata.

23-letni Felline to specjalista od włoskich wyścigów - przed rokiem wygrał Giro dell'Appennino oraz Memorial Marco Pantani. W ostatnich dwóch edycjach Giro d'Italia, dwukrotnie ocierał się o etapowy triumf, a w tym roku z sukcesami startował w wyścigach Settimana Coppi e Bartali i Tour de Slovenie, gdzie wygrywał etapy.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: