Gracjan Szeląg: "trasa mistrzostw mi odpowiada"

Przed startem do wyścigu ze startu wspólnego juniorów rozmawialiśmy krótko z Górskim Mistrzem Polski juniorów - Gracjanem Szelągiem. Kolarz klubu Tarnovia bardzo dobrą dyspozycję prezentował przed mistrzostwami, podczas szwajcarskiego GP Rüebliland, zajmując czwarte miejsce i pokazując, że walka w górskim terenie to jego mocna strona.

Polska ma prawo wystawienia pięciu reprezentantów. Pojadą Mateusz Kazimierczak, Piotr Konwa, Michał Paluta, Gracjan Szeląg oraz Patryk Krzywda, czyli kolarze, których można było zobaczyć na trasach juniorskich imprez w całej Europie.

Przedostatniego dnia mistrzostw na trasie zobaczymy juniorów z całego świata, którzy będą walczyli o tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego. Młodzi kolarze zmaga się będą z rywalami i blisko 140-kilometrową trasą, prowadzącą wokół Florencji.

 

Trasa jest trudna - 5 rund po Fiesole oraz dojazd - Michał Paluta twierdził, że idealna dla Ciebie. Jak ją oceniasz, odpowiada Ci?

Tak, trasa jak najbardziej mi odpowiada, jest selektywna i myślę, że nie będzie przypadku, wszystko rozegra się na podjazdach, co bardzo mi się podoba.

Bardzo dobrze jechałeś w GP Rüebliland, zdobyłeś Górskie Mistrzostwo Polski juniorów - jak ocenisz swoją dyspozycję przed wyścigiem? O co chcesz walczyć?

Myślę, że jest dobrze. Nie wiem jak zareaguję na zejście z wysokich gór, ale jeśli wszystko będzie tak jak zapewniał trener, to powinienem być w bardzo dobrej dyspozycji. Ostatnio jechaliśmy wyścig regionalny - nie jechało mi się super, ale udało się wywalczyć 5. miejsce, co daje mi poczucie pewności przed mistrzostwami.

Jedziecie w mniej więcej w tym samym składzie, w którym jeździliście na zagraniczne imprezy - zgranie i to że się znacie zapewne Wam pomoże?

Tak, często ścigaliśmy się w takim składzie i myślę, że dobra atmosfera jaka panuje u nas w grupie na pewno nam pomoże.

fot. Agnieszka Małgorzata Torba

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: