MŚ 2013: Igor Decraene wygrywa czasówkę juniorów

17-letni Belg Igor Decraene został we Florencji mistrzem świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Płaską, ale krętą trasę z drugim czasem zaliczył Duńczyk Mathias Krigbaum, natomiast brązowy medal przypadł Amerykaninowi Zeke Mostovowi.

Polacy Michał Paluta i Piotr Konwa w stawce 84 zawodników uplasowali się w połowie drugiej dziesiątki, odpowiednio na 15. i 16. miejscu, ze stratą ponad minuty do Decraene'a.

CM; Florencja - Florencja (22,05 km); 23 września 2013

1 Igor Decraene (Belgia)                               26:57
2 Mathias Krigbaum (Dania)                             00:09
3 Zeke Mostov (USA)                                    00:21
4 Joshua Stritzinger (Niemcy)                          00:24
5 Matthew Gibson (Wielka Brytania)                     00:30
6 Ole Forfang (Norwegia)                               00:44
7 Corentin Ermenault (Francja)
8 Dmitriy Rive (Kazachstan)                            00:46
9 Nikolay Cherkasov (Rosja)                            00:50
10 Michael Dessau (USA)                                00:53
11 Emil Wang (Dania)                                   00:54
12 Stepan Kurianov (Rosja)                             01:00
13 Thomas Kaesler (Australia)
14 Daniel Fitter (Australia)                           01:02
15 Michał Paluta (Polska)                              01:07
16 Piotr Konwa (Polska)                                01:10
17 Nathan Van Hooydonck (Belgia)
18 Edoardo Affini (Włochy)                             01:12
19 Jack Burke (Kanada)                                 01:13
20 Tom Wirtgen (Luksemburg)                            01:16
21 Timur Maleiev (Ukraina)                             01:17
22 Jon Boic (Słowenia)
23 David Per (Słowenia)                                01:21
24 Pontus Kastemyr (Szwecja)                           01:22
25 Oliver Mattheis (Niemcy)                            01:24
26 Mark Padun (Ukraina)                                01:27
27 Ryan Felgate (RPA)
28 Eduardo Estrada (Kolumbia)                          01:34
29 Atsushi Oka (Japonia)
30 Hampus Anderberg (Szwecja)                          01:35
31 Daniel Martínez (Kolumbia)                          01:36
32 Filippo Ganna (Włochy)                              01:38
33 Artem Nych (Rosja)
34 Ivan Venter (RPA)
35 Juan Camacho Del Fresno (Hiszpania)                 01:40
36 Sam Oomen (Holandia)                                01:42
37 Adam Jamieson (Kanada)                              01:44
38 Abderrahmane Bechlagheme (Algieria)                 01:45
39 Andrej Petrovski (Macedonia)            01:51
40 Dominic Von Burg (Szwajcaria)                       01:56
41 Andrei Covalciuc (Moldova)                          02:00
42 Amanuel Mengis Ghebreindrias (Erytrea)              02:13
43 Facundo Crisafulli (Argentyna)                      02:14
44 Patrick Müller (Szwajcaria)                         02:15
45 Anton Ivashkin (Białoruś)
46 Luc Turchi (Luksemburg)                             02:16
47 Gaspar Gonçalves (Portugalia)                       02:17
48 Mark Downey (Irlandia)
49 Cristopher Jurado (Panama)                          02:18
50 Mathieu Van Der Poel (Holandia)                     02:19
51 Rémi Cavagna (Francja)                              02:20
52 Michal Schlegel (Czechy)                            02:21
53 Abderrahmane Mansouri (Algieria)                    02:24
54 Alexey Voloshin (Kazachstan)                        02:24
55 Adrian Dumitru Zamfir (Rumunia)                     02:28
56 Milan Holomek (Słowacja)                            02:30
57 Aliaksandr Riabushenko (Białoruś)                   02:31
58 Matas Mickevicius (Litwa)                           02:33
59 Elgun Alizada (Azerbejdżan)                         02:35
60 Onur Balkan (Turcja)
61 János Pelikán (Węgry)                               02:37
62 Marco-Tapio Niemi (Finlandia)                       02:38
63 Ivan Garcia Cortina (Hiszpania)
64 Grigoriy Shtein (Kazachstan)                        02:41
65 Raivis Sarkans (Łotwa)                              02:50
66 Juraj Bellan (Słowacja)
67 Santiago Quiroga (Argentyna)
68 Andrejs Podans (Łotwa)
69 Martynas Stasikelis (Litwa)                         02:54
70 Victor Langellotti (Monaco)                         02:55
71 Nako Georgiev (Bułgaria)                            02:56
72 Lucian Buga (Rumunia)                               03:00
73 Andrea Maccagli (San Marino)                        03:06
74 Stylianos Farantakis (Grecja)                       03:06
75 Sergey Medvedev (Uzbekistan)                        03:08
76 Vedat Koç (Turcja)                                  03:14
77 César Martingil (Portugalia)                        03:15
78 Jared Said González (Meksyk)                        03:17
79 Nijat Niftaliyev (Azerbejdżan)                      03:20
80 Nikaj Iltian (Albania)                              03:37
81 Ekke-Kaur Vosman (Estonia)                          03:42
82 Kwong Lau (Hong Kong)                               03:54
83 Sapar Serdarov (Turkmenistan)                       03:55
84 Ridion Kopshti (Albania)                            03:57