GP Costa Degli Etruschi 2013

Włoch Michele Scarponi (Lampre-Merida) po finiszu z czołowej grupki wygrał 18. edycję włoskiego klasyku, która po komplikacjach z terminami została przełożona z wiosny na wrzesień. Podium w tym roku całkowicie włoskie - na najwyższych stopniach podium stanęli koledzy z ekipy "Scarpy" - drugi przyjechał Diego Ulissi, a trzeci linię mety minął Filippo Pozzato.

38. przyjechał Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), a 55. Maciej Paterski (Cannondale).

Wreszcie udało mi się odnieść zwycięstwo w tym sezonie, walczyłem o nie już dłuższy czas. Ta wygrana jest dla mnie źródłem wielkiej pewności i siły na tydzień przed mistrzostwami świata – powiedział Michele Scarponi. – Muszę przyznać, że moi koledzy z grupy i drużyny narodowej, Ulissi i Pozzato, mają teraz wielką moc. To znak, że przygotowaliśmy się w Lampre-Merida bardzo dobrze na wielki finał sezonu – dodał tegoroczny wicemistrz Włoch.

fot. Bettini Photo

1.1; San Vincenzo - Donoratico (192 km); 21 września 2013

1 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida                           4:30:51
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 00:04
3 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
4 Rinaldo Nocentini (Ita) Reprezentacja Włoch
5 Ivan Santoromita (Ita) Reprezentacja Włoch
6 Patrik Sinkewitz (Ger) Meridiana Kamen Team
7 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            00:12
8 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia                    00:57
9 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
10 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
11 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
12 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
13 Francesco Failli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
14 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
15 Davide Formolo (Ita) Reprezentacja Włoch                         01:00
16 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling                          01:05
17 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia                  01:46
18 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
19 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
20 Andrea Masciarelli (Ita) Utensilnord Ora24.Eu
21 Pablo Valencia Gonzaljuan (Col) Colombia
22 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita
23 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
24 Alberto Bettiol (Ita) Reprezentacja Włoch
25 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
26 Sergei Pomoshnikov (Rus) RusVelo
27 Mikhail Akimov (Rus) RusVelo
28 Sergey Firsanov (Rus) RusVelo
29 Sebastian Henao (Col) Colombia
30 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
31 Daniel Jaramillo (Col) Colombia
32 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
33 Winner Anacona (Col) Colombia
34 Hurtaddarwin Atapuma (Col) Colombia
35 Fredrik Carl Wilh Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
36 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
37 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
38 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
39 Enrico Barbin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
40 Andrea Zordan (Ita) Italian National Team
41 Davide Mucelli (Ita) Ceramica Flaminia-Fondriest
42 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
43 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli                           02:40
44 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling                              03:20
45 Marco Bandiera (Ita) IAM Cycling
46 Johan Romero Corredjeffry (Col) Colombia
47 Julian Quintero Norencarlos (Col) Colombia
48 Jonathan Monsalve (Ven) Vini Fantini-Selle Italia
49 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
50 Andres Duarte Arevalofabio (Col) Colombia
51 Nicola Dal Santo (Ita) Ceramica Flaminia-Fondriest
52 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
53 Pavel Kochetkov (Rus) RusVelo
54 Juan Chamorro (Col) Colombia
55 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
56 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
57 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
58 Marco Zamparella (Ita) Utensilnord Ora24.Eu
59 Andrea Pasqualon (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
60 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
61 Ivan Rovny (Rus) Ceramica Flaminia-Fondriest
62 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
63 Alexandr Marentes Torrewilson (Col) Colombia                     04:00
64 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
65 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
66 Angelo Pagani (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox                    07:00
67 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
68 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling
69 Federico Canuti (Ita) Cannondale Pro Cycling
70 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
71 Kristof Goddaert (Bel) IAM Cycling
72 Michele Scartezzini (Ita) Reprezentacja Włoch
73 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
74 Manuel Senni (Ita) Reprezentacja Włoch
75 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Ora24.Eu
76 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
77 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
78 Donato De Ieso (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
79 Mattia Pozzo (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
80 Igor Boev (Rus) RusVelo