Kasia Niewiadoma stażystką ekipy Rabobank-Liv Giant

Katarzyna Niewiadoma została stażystką holenderskiej kobiecej ekipy Rabobank-Liv Giant. Podwójna mistrzyni Polski orliczek do końca sezonu reprezentowała będzie barwy jednej z najlepszych ekip w kobiecym peletonie.

- Od dwóch dni jestem stażystką, ściganie zaczynam 3 września w Holandii. W ekipie jeżdżę do końca roku. To dla mnie szansa, żebym zobaczyła jak tam jest, żeby drużyna zobaczyła kim ja jestem - powiedziała nam podczas Górskich Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze dotychczas reprezentująca barwy toruńskiego Pacificu Niewiadoma. - Jestem bardzo zadowolona, Rabobank to jedna z czołowych ekip świata, nie wypadało odmówić - śmieje się.

Kobieca ekipa Rabobanku to jeden z najlepszych zespołów świata - w jej szeregach jeżdżą takie zawodniczki jak Marianne Vos, Lucinda Brand czy Pauline Ferrand Prevot.

To duży sukces utalentowanej polskiej zawodniczki, a także spore wyróżnienie, gdyż jest jedyną stażystką w holenderskiej grupie, a do tego sezon 2013 był dla niej dopiero początkiem startów w kategorii U-23.

Niewiadoma w tym sezonie zdobyła mistrzostwo Polski orliczek w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas, a podczas Mistrzostw Europy finiszowała na znakomitym piątym miejscu. W sobotę wywalczyła dwa złote medale podczas Górskich Mistrzostw Polski - po ucieczce i ładnym ataku w końcówce na metę przyjeżdżając jako pierwsza w kategorii open i zapewniając sobie triumf zarówno w kategorii elity jak i orliczek.

Okres stażu potrwa do końca tego roku, a dobre występy w zagranicznym zespole mogą zaowocować podpisaniem kontraktu i dalszą współpracą. Pierwszym wyścigiem Polki będzie holenderski Boels Ladies Tour, który rozpoczyna się 3 września.

- Dla mnie największym minusem tego pierwszego startu jest to, że wyścig jest płaski, wolałabym pokazać się w górach - mówi z uśmiechem, ale nie tracąc optymizmu Niewiadoma.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: