Daniel - odzież kolarska

Mistrzostwa Polski 2013: wyścig ze startu wspólnego elity kobiet

mp13-bujakEugenia Bujak (GK Żyrardów) po finiszu z siedmioosobowej grupy została mistrzynią Polski w wyścigu elity kobiet ze startu wspólnego.

Drugie miejsce zdobyła Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń), a trzecie broniąca tytułu Katarzyna Pawłowska (GSD Kalisto).

Czwarte miejsce dało Katarzynie Niewiadomej (TKK Pacific Toruń) złoto w kategorii orliczek - drugie na tych mistrzostwach, po tytule mistrzowskim w jeździe indywidualnej na czas.

Start odbył się chwilę po finiszu wyścigu orlików. Pogoda sprzyjała - po przedpołudniowym zachmurzeniu wyszło słońce i ponownie zrobiło się gorąco. Pierwsze akcje zapoczątkowały m.in. Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń) i Anna Harkowska (Giant OKS Warmia i Mazury). Peleton skasował jednak ataki i nie pozwalał na odjazdy.

Na przedostatnim okrążeniu do przodu ruszyła siódemka: Katarzyna Pawłowska (GSD Kalisto), Paulina Brzeźna-Bentkowska i Katarzyna Niewiadoma (TKK Pacific Toruń), Małgorzata Jasińska (MCipollini Giordana), Karolina Garczyńska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), Martyna Klekot (BDC Kolejarz-Jura Częstochowa) oraz Eugenia Bujak (GK Żyrardów).

Zawodniczki wjechały na linię mety z minutową przewagą nad goniącymi grupkami i mocno okrojonym peletonem. Siódemka kręciła zgodnie na ostatniej rundzie i rozegrała między sobą finisz, na którym najlepsza okazała się Bujak, wyprzedzając Brzeźną-Bentkowską.

Wyniki (Sobótka; 110 km, 5 x 22 km):

1. Eugenia Bujak (GK Żyrardów)
2. Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń)
3. Katarzyna Pawłowska (GSD Kalisto)
4. Katarzyna Niewiadoma (TKK Pacific Toruń)
5. Ewelina Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów)
6. Martyna Klekot (BDC Kolejarz-Jura Częstochowa)
7. Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana)
8. Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń)
9. Karolina Garczyńska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)
10. Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)

Klasyfikacja orliczek:

1. Kasia Niewiadoma (TKK Pacific Toruń)
2. Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń)
3. Karolina Garczyńska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)

KOMPLET WYNIKÓW

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: