Szlakiem Grodów Piastowskich 2013: etap 3

2.1; Polkowice - Polkowice (95,7 km); 4 maja 2013. Tino Thomel z NSP Ghost wygrał trzeci etap wyścigu. Niemiec pokonał na finiszu Norwega Daniela Hoelgaarda z Etixx Ihneld oraz swojego rodaka Ralfa Matzkę z NetApp Endura.

Liderem pozostał Czech Jan Barta (NetApp Endura).

Choć wydawało się, że etap wokół Polkowic będzie spokojny i zakończy się finiszem z grupy, początkowo jego przebieg był zupełnie inny. Nie brakowało ataków, a w bardzo trudnej sytuacji znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca i lider BGŻ Proligi Marek Rutkiewicz. Po kraksie został za grupą i na pożyczonym od czeskiego wozu technicznego rowerze rozpaczliwie gonił peleton. Udało się, a na metę ostatecznie dojechała duża grupa, pomimo tego, że przez długie kilometry na czele jechali ucieczka, którą zainicjowali Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) i Łukasz Wiśniowski (Etixx-Inhed).

W sobotę doskonałą formą błysnął Jan Barta. Ponad pół minuty przewagi, jaką uzyskał nad prowadzącymi dotychczas w klasyfikacji Rebellinem i Rutkiewiczem na 30-kilometrowej trasie czasówki, stawia go w bardzo korzystnej sytuacji przed ostatnim, niedzielnym etapem.

Czech nie tylko świetnie jeździ na czas. Nie boi się również podjazdów, co pokazał w piątek. Barta, mający do pomocy silną drużynę, będzie jednym z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa. Najmniejszą stratę ma do niego Mateusz Taciak – 18 sekund, ale i tę różnicę trudno będzie w niedzielę odrobić.

inf. prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: