MŚ 2012: Kazach Lutsenko najszybszym orlikiem

Kazach Alexey Lutsenko został mistrzem świata zawodników do lat 23 w wyścigu ze startu wspólnego. Na finiszu z peletonu pokonał Francuza Bryana Coquarda oraz Belga Toma Van Asbroecka.

Krótko po starcie zaatakowała trójka: Jesper Dahlström (Szwecja), Tomohiro Kinoshita (Japonia), Michael Freiberg (Australia), której przewaga zbliżyła się do 7 minut. W połowie siódmej rundy było już jednak po akcji. Pętla w okolicach Valkenburga liczyła 16, 1 km z dwoma wzniesieniami, w połowie Bemelerbergiem (900 m; 5%) oraz 1700 metrów przed linią mety Caubergiem (1200 m; 5,8%). Rywalizacja toczyła się w promieniach słońca.

Kolejne skoki nie przynosiły efektu, pokazał się z przodu m. in. Paweł Poljański (Ciclistica Sestese), dopiero na przedostatniej pętli nieco dalej odjechali Andrea Fedi (Włochy) i Lukas Postlberger (Austria). Do dwójki pierwszy dojechał Paweł Bernas (GKS Cartusia), a następnie Anton Vorobyev (Rosja) i Eduardo Sepulveda (Argentyna). Finałową rundę piątka rozpoczęła z przewagą 18 sekund.

Bernas nadawał ton ucieczce, z tyłu gonili Kazachowie. Skutecznie, ponieważ akcja została zakończona jeszcze przed Bemelerbergiem. Około 100-osobowy peleton dojechał do Caubergu, za którym duża grupa rozpoczęła finisz po zwycięstwo.

Najlepszego z naszych reprezentantów Pawła Poliańskiego sklasyfikowano na 48. miejscu. Dalej byli Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice) - 61., Łukasz Wiśniowski (TKK Pacific) - 65., Paweł Bernas - 73., a Mieszko Bulik (TC Chrobry Głogów) - 122.

 

CM; Valkenburg (177 km, 11 x 16,1 km); 22 września 2012

1 Alexey Lutsenko (Kazachstan)                              4:20:15
2 Bryan Coquard (Francja)
3 Tom Van Asbroeck (Belgia)
4 Hugo Houle (Kanada)
5 Luka Pibernik (Słowenia)
6 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Kolumbia)
7 Hernando Bohorquez Sanchez (Kolumbia)
8 Kenneth Van Bilsen (Belgia)
9 Wouter Wippert (Holandia)
10 Sam Bennett (Irlandia)
11 Patrick Konrad (Austria)
12 Jan Polanc (Słowenia)
13 Soufiane Haddi (Maroko)
14 Moreno Hofland (Holandia)
15 Haavard Blikra (Norwegia)
16 Sergei Pomoshnikov (Rosja)
17 Silvan Dillier (Szwajcaria)
18 Lawrence Kalil Warbasse (USA)
19 Jay McCarthy (Australia)
20 Michael Valgren Andersen (Dania)
21 Sven Erik Bystr?m (Norwegia)
22 Sebastian Lander (Dania)
23 Janis Dakteris (Łotwa)
24 Tobias Ludvigsson (Szwecja)
25 Michel Koch (Niemcy)
26 Sean Patrick Downey (Irlandia)
27 Arman Kamyshev (Kazachstan)
28 Ilia Koshevoy (Białoruś)
29 Nikias Arndt (Niemcy)
30 Juan Ernesto Chamorro (Kolumbia)
31 Kristian Haugaard Jensen (Dania)
32 Philip Lavery (Irlandia)
33 Karel Hnik (Czechy)
34 Kirill Yatsevich (Rosja)
35 Natnael Brhane Teweldemedhin (Erytrea)
36 Rick Zabel (Niemcy)
37 Joshua Atkins (Nowa Zelandia)
38 Gijs Van Hoecke (Belgia)
39 Fabio Felline (Włochy)
40 James Oram (Nowa Zelandia)
41 Vegard Breen (Norwegia)
42 Pit Schlechter (Luksemburg)
43 Nathan Davis Brown (USA)
44 Tim Mikelj (Słowenia)
45 Jan Hirt (Czechy)
46 Alex Kirsch (Luksemburg)
47 Carlos Verona Quintanilla (Hiszpania)
48 Paweł Poljański (Polska)
49 Gavin Mannion (USA)
50 Joshua Edmondson (Wielka Brytania)
51 Jasper Stuyven (Belgia)
52 Warren Barguil (Francja)
53 Georg Preidler (Austria)                                   00:09
54 Tom Skujins (Łotwa)                                        00:15
55 Tom Thill (Luksemburg)                                     00:25
56 Oleksandr Prevar (Ukraina)
57 Eiichi Hirai (Japonia)
58 Sergei Chernetski (Rosja)
59 Andrei Holubeu (Białoruś)
60 Reda Aadel (Maroko)
61 Piotr Gawroński (Polska)
62 Magnus Cort Nielsen (Dania)
63 Marcel Aregger (Szwajcaria)
64 Daniil Fominykh (Kazachstan)
65 Łukasz Wiśniowski (Polska)
66 Josef Cerny (Czechy)
67 Louis Meintjes (RPA)
68 Andris Smirnovs (Łotwa)
69 King Lok Cheung (Hong Kong)
70 Gennady Tatarinov (Rosja)
71 Sebastian Anaya (Wenezuela)
72 Sebastian Henao Gomez (Kolumbia)
73 Paweł Bernas (Polska)
74 Davide Villella (Włochy)
75 Daan Olivier (Holandia)
76 Nikola Kozomara (Serbia)                                   00:31
77 Antoine Duchesne (Kanada)
78 Anasse Ait El Abdia (Maroko)
79 Adam Phelan (Australia)
80 Lukas Postlberger (Austria)
81 Anton Vorobyev (Rosja)
82 Maxime Daniel (Francja)
83 Vladislav Gorbunov (Kazachstan)
84 Emanuel Buchmann (Niemcy)
85 Tom Dumoulin (Holandia)
86 Jan Sokol (Austria)
87 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Etiopia)
88 Jakub Filip (Czechy)
89 Eduardo Sepulveda (Argentyna)
90 Danny Van Poppel (Holandia)
91 Joseph Lloyd Dombrowski (USA)
92 Nikita Umerbekov (Kazachstan)
93 Damien Howson (Australia)
94 Klemen Stimulak (Słowenia)
95 Mark Dzamastagic (Słowenia)
96 Enrico Barbin (Włochy)
97 Scott Thwaites (Wielka Brytania)
98 Jasha Sütterlin (Niemcy)                                    01:14
99 Anatoliy Sosnitskiy (Ukraina)                               01:35
100 Théo Vimpere (Francja)                                     01:43
101 Angelo Tulik (Francja)
102 Bob Jungels (Luksemburg)                                   02:24
103 Andrea Fedi (Włochy)                                       02:48
104 Francjasco Manuel Bongiorno (Włochy)
105 Thomas Scully (Nowa Zelandia)                              03:18
106 Mattia Cattaneo (Włochy)
107 Jhonatha Salinas (Wenezuela)
108 Simon Yates (Wielka Brytania)                              03:34
109 Salaheddine Mraouni (Maroko)                               04:08
110 Asbj?rn Kragh Andersen (Dania)                             06:29
111 Maxat Ayazbayev (Kazachstan)                               07:16
112 Kim Magnusson (Szwecja)
113 Ali Riza Tanriverdi (Turcja)                               09:38
114 Dieter Bouvry (Belgia)                                     10:09
115 Nikita Zharoven (Białoruś)                                 10:18
116 August Jensen (Norwegia)                                   13:00
HD  Adel Barbari (Algieria)
HD  Olivier Le Gac (Francja)
HD  Panagiotis Chatzakis (Grecja)
HD  Tomohiro Kinoshita (Japonia)
HD  Takero Terasaki (Japonia)
HD  Mieszko Bulik (Polska)
HD  Mats Andersson (Szwecja)
HD  Fernando Brice?o (Wenezuela)
DNF Gabriel Chavanne (Szwajcaria)
DNF Zico Waeytens (Belgia)
DNF Jack Wilson (Irlandia)
DNF Yonder Godoy (Wenezuela)
DNF Muhammad Zulhilmie Afif Ahmad Zamri (Malezja)
DNF Ian Boswell (USA)
DNF Nick Aitken (Australia)
DNF Jan Tratnik (Słowenia)
DNF Rohan Dennis (Australia)
DNF Michael Freiberg (Australia)
DNF Manuel Andres Sanchez Cuevas (Dominika)
DNF Andreas Hofer (Austria)
DNF Jorge Abreu (Wenezuela)
DNF Siarhei Safonau (Białoruś)
DNF Hillard Cijntje (Antyle Holenderskie)
DNF Faycal Hamza (Algieria)
DNF Omar Muhammad Faiz Izzuddin (Malezja)
DNF Nik Mohd Azwan Zulkifle (Malezja)
DNF Ki Ho Choi (Hong Kong)
DNF Hiroshi Tsubaki (Japonia)
DNF Quinten Winkel (Antyle Holenderskie)
DNF David Boily (Kanada)
DNF Filip Eidsheim (Norwegia)
DNF Jonas Ahlstrand (Szwecja)
DNF Andzs Flaksis (Łotwa)
DNF Ulises Alfredo Castillo Soto (Meksyk)
DNF Sofian Nabil Mohammed Bakri (Malezja)
DNF Hamidun Hamdan (Malezja)
DNF Jesper Dahlström (Szwecja)
DNF Oleksandr Golovash (Ukraina)
DNF Carlos Eduardo Quisphe-Quisphe (Ekwador)
DNF Armands Becis (Łotwa)
DNF Bryan Van Rutten (Antyle Holenderskie)