MŚ 2012: Lucy Garner mistrzynią świata juniorek ze startu wspólnego

Brytyjka Lucy Garner została w Valkenburgu mistrzynią świata juniorek w wyścigu ze startu wspólnego. Obrończyni tytułu na finiszu z 21-osobowej grupy wyprzedziła Norweżkę Eline Gleditsch Brustad oraz Włoszkę Anne Zite Marie Stricker.

Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Kórnik) przejechała na 10. miejscu, Łucja Pietrzak (Ziemia Darłowska) była 14., Katarzyna Niewiadoma (WLKS Krakus) - 19., a Katarzyna Kirschenstein 22.

CM; Valkenburg (80,5 km, 5 x 16,1 km); 21 września 2012

1 Lucy Garner (Wielka Brytania)                               2:11:26
2 Eline Gleditsch Brustad (Norwegia)
3 Anna Zita Maria Stricker (Włochy)
4 Sophie Williamson (Nowa Zelandia)
5 Jessy Druyts (Belgia)
6 Rasa Pocyte (Litwa)
7 Sheyla Gutierrez Ruiz (Hiszpania)
8 Cecilie Uttrup Ludwig (Dania)
9 Emily Roper (Australia)
10 Alicja Ratajczak (Polska)
11 Kirsten Coppens (Holandia)
12 Kaat Van Der Meulen (Belgia)
13 Eider Merino Cortazar (Hiszpania)
14 Łucja Pietrzak (Polska)
15 Urska Kalan (Słowenia)
16 Christina Siggaard (Dania)
17 Alexandra Nessmar (Szwecja)
18 Anastasiia Iakovenko (Rosja)
19 Katarzyna Niewiadoma (Polska)
20 Elinor Barker (Wielka Brytania)                             00:03
21 Yao Pang (Hong Kong)                                        00:08
22 Katarzyna Kirchenstein (Polska)                             00:18
23 Lourdes Oyarbide Jimenez (Hiszpania)
24 Milda Jankauskaite (Litwa)
25 Segolene Leberon (Francja)
26 Kelly Van Den Steen (Belgia)
27 Corinna Lechner (Niemcy)
28 Alice Maria Arzuffi (Włochy)
29 Jessica Mundy (Australia)
30 Claudia Buitrago Calderon (Kolumbia)
31 Jessie Walker (Wielka Brytania)
32 Madelaine Ortmueller (Niemcy)
33 Ilaria Sanguineti (Włochy)                                  00:21
34 Asja Paladin (Włochy)
35 Addyson Albershardt (USA)                                   00:28
36 Katsiaryna Piatrouskaya (Białoruś)
37 Anna Knauer (Niemcy)                                        00:32
38 Olha Shekel (Ukraina)
39 Reda Kaulinskaite (Litwa)
40 Caroline Baur (Szwajcaria)
41 Ann-Leonie Weichmann (Niemcy)
42 Elisabeth Riegler (Austria)
43 Audrey Labrie (Kanada)
44 Felicia Ferner (Szwecja)
45 Molly Weaver (Wielka Brytania)
46 Manon Bourdiaux (Francja)
47 Demi De Jong (Holandia)                                     00:36
48 Antonela Ferencic (Chorwacja)                               00:43
49 Lotte Kopecky (Belgia)                                      00:45
50 Stefanie Bochsler (Szwajcaria)                              00:59
51 Corine Van Der Zijden (Holandia)                            01:06
52 Janine Van Der Meer (Holandia)                              01:21
53 Olena Demydova (Ukraina)                                    01:33
54 Louise Marie Olsen (Dania)                                  01:46
55 Severine Eraud (Francja)                                    03:04
56 Larisa Kristiansen (Norwegia)                               03:09
57 Ramona Forchini (Szwajcaria)                                03:20
58 Hanna Helamb (Szwecja)                                      03:27
59 Allison Rice (Australia)
60 Alicia Gonzalez Blanco (Hiszpania)                          03:34
61 Georgia Baker (Australia)                                   04:37
62 Svetlana Vasilieva (Rosja)                                  05:26
63 Emily Kay (Wielka Brytania)                                 06:15
64 Vira Shvarchuk (Ukraina)                                    08:41
65 Alexis Ryan (USA)                                           08:46
66 Gulnaz Badykova (Rosja)
67 Grace Alexander (USA)                                       08:48
68 Allyson Gillard (Kanada)                                    09:02
69 Ariane Bonhomme (Kanada)
70 Nikola Hlubinkova (Czechy)                                  09:15
71 Aliaksandra Kazlova (Białoruś)                              18:04
72 Cindi Magali Dinatale (Argentyna)                           18:19
73 Erin Donohue (USA)                                          20:18
74 Aranza Villalon (Chile)
75 Kristina Savelieva (Rosja)                                  20:20
76 Heidi Dalton (RPA)                                          20:46
77 Regisleyne Dos Santos Rodrigues (Brazylia)                  32:02
DNF Erika Varela Huerta (Meksyk)
DNF Kseniya Tuhai (Białoruś)
DNF Zavinta Titenyte (Litwa)
DNF Eva Mottet (Francja)
DNS Saskia Kowalchuk (Kanada)