MŚ 2012: Vorobyev zdmuchnął czasówkę orlików

Rosjanin Anton Vorobyev został mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas zawodników do lat 23.

Reprezentujący na co dzień grupę Itera Katusha zawodnik pokonał Australijczyków: o 44 sekundy Rohana Dennisa oraz o 51 sekund Damiena Howsona.

Polscy kolarze nie startowali.

 

CM; Landgraaf - Valkenburg (36 km); 17 września 2012

1 Anton Vorobyev (Rosja)                            44:09.02 (48,92 km/h)
2 Rohan Dennis (Australia)                             44.39
3 Damien Howson (Australia)                            51.12
4 Lasse Norman Hansen (Dania)                          53.28
5 Rasmus Christian Quaade (Dania)                   01:02.56
6 Marlen Zmorka (Ukraina)                           01:09.42
7 Rasmus Sterebo (Dania)                            01:25.24
8 Jasha Sütterlin (Niemcy)                          01:28.70
9 Sergey Chernetski (Rosja)                         01:37.95
10 Tom Dumoulin (Holandia)                          01:40.78
11 Johan Le Bon (Francja)                           01:50.26
12 Bob Jungels (Luksemburg)                         01:52.92
13 Hugo Houle (Kanada)                              01:59.72
14 Yoann Paillot (Francja)                          02:12.09
15 Gabriel Chavanne (Szwajcaria)                    02:17.05
16 Yves Lampaert (Belgia)                           02:19.25
17 Oleksandr Golovash (Ukraina)                     02:26.80
18 Alexey Lutsenko (Kazachstan)                     02:31.61
19 Eduardo Sepulveda (Argentyna)                    02:40.89
20 Nathan Brown (USA)                               02:41.60
21 Jasper Hamelink (Holandia)                       02:41.94
22 Daniil Fominykh (Kazachstan)                     02:45.30
23 Patrick Konrad (Austria)                         02:46.09
24 Jakob Steigmiller (Niemcy)                       02:48.80
25 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Etiopia)               02:49.91
26 Kevin De Jonghe (Belgia)                         03:00.44
27 Lawrence Warbasse (USA)                          03:08.34
28 Silvan Dillier (Szwajcaria)                      03:09.08
29 Joseph Perrett (Wielka Brytania)                 03:09.30
30 Sean Patrick Downey (Irlandia)                   03:10.86
31 Daniel Turek (Czechy)                            03:16.71
32 Tobias Ludvigsson (Szwecja)                      03:26.91
33 Andreas Hofer (Austria)                          03:28.71
34 Omar Fraile Matarranz (Hiszpania)                03:29.74
35 Hernando Bohorquez Sanchez (Kolumbia)            03:35.15
36 Louis Meintjes (RPA)                             03:42.48
37 James Oram (Nowa Zelandia)                       03:43.95
38 Davide Martinelli (Włochy)                       03:50.26
39 Samuel Harrison (Wielka Brytania)                04:07.29
40 Klemen Stimulak (Słowenia)                       04:12.79
41 David Boily (Kanada)                             04:16.33
42 Andrei Holubeu (Białoruś)                        04:23.48
43 Marcos Jurado Rodriguez (Hiszpania)              04:25.85
44 Mark Dzamastagic (Słowenia)                      04:29.31
45 Jason Christie (Nowa Zelandia)                   04:36.73
46 Soufiane Haddi (Maroko)                          04:41.75
47 Alex Kirsch (Luksemburg)                         04:42.42
48 Conor Dunne (Irlandia)                           04:46.77
49 Mattia Cattaneo (Włochy)                         04:51.15
50 Till Drobisch (Namibia)                          05:15.64
51 Issiaka Cisse (Wybrzeże Kości Słoniowej)         05:25.00
52 Tural Isgandarov (Azerbejdżan)                   05:44.66
53 Nikita Zharoven (Białoruś)                       05:55.50
54 Paulius Siskevicius (Litwa)                      05:57.04
55 Sarawut Sirironnachai (Tajlandia)                06:25.01
56 Quinten Winkel (Antyle Holenderskie)             06:39.49
57 Reda Aadel (Maroko)                              06:53.02
58 Carlos Eduardo Quisphe (Ekwador)                 06:53.67
59 Piter Campero (Boliwia)                          07:01.77
60 Manuel Andres Sanchez Cuevas (Dominikana)        07:04.53
61 Hillard Cijntje (Antyle Holenderskie)            07:08.26
62 Johann Schwabik (Słowacja)                       07:12.94
63 Hiroshi Tsubaki (Japonia)                        07:16.61
64 Maxim Rusnac (Moldova)                           07:29.65
65 Julio Marcelo Paspuezan Carlozama (Ekwador)      07:50.10
66 Ulises Alfredo Castillo Soto (Meksyk)            08:31.69
67 Stefan Petrovski (Macedonia)                     09:08.71
DNF Ramon Carretero (Panama)