MŚ 2012: Svendsen wygrywa czasówkę juniorów

Oskar Svendsen z Norwegii został w Valkenburgu mistrzem świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas. 7 sekund stracił srebrny medalista wyścigu ze startu wspólnego Słoweniec Matej Mohoric, a niespełna 12 sekund trzeci, Niemiec Maximilian Schachmann.

Szymon Rekita dystans 26,6 km pokonał wolniej o 36 sekund, co dało 13. miejsce, natomiast Przemysław Kasperkiewicz uzyskał 19. wynik ze stratą 1:03.

CM; Landgraaf - Valkenburg (26,6 km); 17 września 2012

1 Oskar Svendsen (Norwegia)                                35:34.75 (44,86 km/h)
2 Matej Mohoric (Słowenia)                                    07.04
3 Maximilian Schachmann (Niemcy)                              11.83
4 Alexander Morgan (Australia)                                12.60
5 Mathias Krigbaum (Dania)                                    13.68
6 Nathan Van Hooydonck (Belgia)                               19.37
7 Brent Luyckx (Belgia)                                       20.53
8 Mads Würtz Schmidt (Dania)                                  21.75
9 Ryan Mullen (Irlandia)                                      26.16
10 T.J. Eisenhart (USA)                                       26.29
11 Gregory Daniel (USA)                                       26.71
12 Marcus Faglum-Karlsson (Szwecja)                           29.61
13 Szymon Rekita (Polska)                                     36.67
14 Dmitriy Rive (Kazachstan)                                  44.34
15 Elie Gesbert (Francja)                                     48.24
16 Jan Brockhoff (Niemcy)                                     50.37
17 Jonathan Dibben (Wielka Brytania)                          50.76
18 Peter Mathiesen (Dania)                                    58.73
19 Przemysław Kasperkiewicz (Polska)                       01:03.15
20 David Per (Słowenia)                                    01:06.20
21 Viktor Okishev (Kazachstan)                             01:08.74
22 Ildar Arslanov (Rosja)                                  01:09.15
23 Hayden McCormick (Nowa Zelandia)                        01:10.77
24 Lukas Spengler (Szwajcaria)                             01:22.08
25 Jose Tito Hernandez (Kolumbia)                          01:23.23
26 Bruno Maltar (Chorwacja)                                01:25.15
27 Oscar Gonzalez Del Campo Garcia-Villarrubia (Hiszpania) 01:28.60
28 Giacomo Peroni (Włochy)                                 01:30.37
29 Mattia Frapporti (Włochy)                               01:32.39
30 Joeri Leijs (Holandia)                                  01:32.79
31 Nigel Ellsay (Kanada)                                   01:37.36
32 Tom Bohli (Szwajcaria)                                  01:38.11
33 William David Mu?oz Perez (Kolumbia)                    01:43.10
34 Mario Dasko (Słowacja)                                  01:45.33
35 Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)                    01:51.94
36 Chun Wing Leung (Hong Kong)                             01:55.41
37 Benjamin Perry (Kanada)                                 01:56.48
38 Fredrik Ludvigsson (Szwecja)                            02:07.02
39 Nick Bain (Nowa Zelandia)                               02:09.62
40 Vladislau Dubovski (Białoruś)                           02:10.07
41 Amund Gr?ndahl Jansen (Norwegia)                        02:11.30
42 Hiroki Nishimura (Japonia)                              02:12.63
43 Rostyslav Chernysh (Ukraina)                            02:13.11
44 Haitam Gaiz (Maroko)                                    02:18.81
45 Michal Schlegel (Czechy)                                02:27.69
46 Aliaksandr Riabushenko (Białoruś)                       02:29.08
47 Raimondas Rumsas (Litwa)                                02:29.73
48 Krists Neilands (Łotwa)                                 02:31.06
49 Rohan Du Plooy (RPA)                                    02:32.65
50 David Klein (Luksemburg)                                02:36.79
51 Peteris Janevics (Łotwa)                                02:36.95
52 Maxime Piveteau (Francja)                               02:37.54
53 Jose Luis Rodriguez (Chile)                             02:38.94
54 Mantas Petrusevicius (Litwa)                            02:41.77
55 Daniil Kondakov (Ukraina)                               02:43.23
56 Piotr Havik (Holandia)                                  03:02.32
57 Ferit Can Samli (Turcja)                                03:15.18
58 Andrei Covalciuc (Moldova)                              03:15.75
59 Josip Rumac (Chorwacja)                                 03:17.43
60 Abderahmane Bechlaghem (Algieria)                       03:27.07
61 Ali Nouisri (Tunezja)                                   03:56.38
62 Abderrahim Aouida (Maroko)                              04:21.46
63 Artem Nych (Rosja)                                      04:26.65
64 Abderahmane Mansouri (Algieria)                         04:45.41
65 Anuar Mohamad Azrul Taufiq (Malezja)                    06:45.83
66 Hamza Fatnassi (Tunezja)                                08:45.20