La Fleche Wallonne Feminine 2012: triumf Evelyn Stevens

Amerykanka Evelyn Stevens (Specialized-lululemon) wygrała Strzałę Walońską kobiet, zaliczaną do klasyfikacji Pucharu Świata.

Drugie miejsce wywalczyła liderka tej klasyfikacji Holenderka Marianne Vos (Stichting Rabo), natomiast trzecie zawodniczka z Nowej Zelandii Linda Villumsen (GreenEdge-AIS).

Sylwia Kapusta (Hitec Products - Mistral Home) zajęła 34. miejsce, natomiast Małgorzata Jasińska (MCipollini Giambenini) - 74.

Panie rywalizowały na dystansie 123 km.

Wyniki La Fleche Wallonne Feminine 2012 (CDM), Huy - Mur de Huy (123 km):

  1 Evelyn Stevens (USA) Team Specialized - lululemon              3:26:32
  2 Marianne Vos (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team             00:04
  3 Linda Villumsen (NZl) GreenEdge - AIS                            00:20
  4 Lucinda Brand (Ned) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team          00:27
  5 Ashleigh Moolman (RSA) Lotto Belisol Ladies                      00:41
  6 Judith Arndt (Ger) GreenEdge - AIS
  7 Megan Guarnier (USA) TIBCO - To The Top                          00:44
  8 Clara Hughes (Can) Team Specialized - lululemon                  00:48
  9 Emma Johansson (Swe) Hitec Products - Mistral Home Cycling Team
 10 Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope                        00:51
 11 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Stichting Rabo Women Cycling Team
 12 Anna Van Der Breggen (Ned) Sengers Ladies Cycling Team           00:55
 13 Annemiek Van Vleuten (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team
 14 Amber Neben (USA) Team Specialized - lululemon
 15 Rossella Ratto (Ita) Reprezentacja Włoch                         01:00
 16 Alena Amialiusik (Blr) Be Pink
 17 Hanka Kupfernagel (Ger) RusVelo                                  01:06
 18 Tiffany Cromwell (Aus) GreenEdge - AIS
 19 Rasa Lelivyte (Ltu) Vaiano Tepso                                 01:10
 20 Sharon Laws (GBr) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team
 21 Joanne Hogan (Aus) Bizkaia - Durango
 22 Julie Beveridge (Can) Vienne Futuroscope
 23 Trixi Worrack (Ger) Team Specialized - lululemon                 01:17
 24 Amélie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope                            01:20
 25 Christine Majerus (Lux) Team GSD Gestion
 26 Aude Biannic (Fra) Reprezentacja Francji
 27 Noemi Cantele (Ita) Be Pink                                      01:23
 28 Andrea Graus (Aut) Vienne Futuroscope                            01:24
 29 Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giambenini                      01:27
 30 Andrea Dvorak (USA) Reprezentacja USA                            01:32
 31 Adriana Visser (Ned) Skil Argos
 32 Carla Ryan (Aus) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team
 33 Julie Krasniak (Fra) Reprezentacja Francji                       01:35
 34 Sylwia Kapusta (Pol) Hitec Products - Mistral Home Cycling Team  01:44
 35 Kristin McGrath (USA) Reprezentacja USA                          01:48
 36 Natalia Boyarskaya (Rus) RusVelo                                 01:50
 37 Larisa Pankova (Rus) Reprezentacja Rosji                         01:52
 38 Claudia Hausler (Ger) GreenEdge - AIS                            02:00
 39 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Hitec Products - Mistral Home     02:09
 40 Manon Souyris (Fra) Vienne Futuroscope                           02:55
 41 Tatiana Antoshina (Rus) Stichting Rabo Women Cycling Team        03:55
 42 Siobhan Horgan (Irl) Team GSD Gestion                            05:12
 43 Joanna Van De Winkel (RSA) Lotto Belisol Ladies
 44 Valentina Scandolara (Ita) Reprezentacja Włoch                   05:14
 45 Alexia Muffat (Fra) Reprezentacja Francji
 46 Maaike Polspoel (Bel) Topsport Vlaanderen - Ridley 2012
 47 Annelies Van Doorslaer (Bel) Kleo Ladies Team                    05:19
 48 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Belisol Ladies                        05:21
 49 Alexandra Burchenkova (Rus) Reprezentacja Rosji
 50 Patricia Schwager (Swi) Team GSD Gestion
 51 Ine Beyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Ridley 2012
 52 Pauliena Rooijakkers (Ned) Dolmans - Boels Cyclingteam           05:27
 53 Elena Berlato (Ita) Reprezentacja Włoch                          05:29
 54 Olga Zabelinskaia (Rus) RusVelo
 55 Edwige Pitel (Fra) Reprezentacja Francji
 56 Polona Batagelj (Slo) Diadora - Pasta Zara
 57 Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giambenini                   05:31
 58 Anna Sanchis Chafer (Spa) Bizkaia - Durango                      05:32
 59 Oxana Kozonchuk (Rus) Be Pink
 60 Petra Dijkman (Ned) Kleo Ladies Team
 61 Amy Pieters (Ned) Skil Argos
 62 Anouska Koster (Ned) Dolmans - Boels Cyclingteam
 63 Marina Likhanova (Rus) Reprezentacja Rosji                       05:37
 64 Lise Nöstvold (Nor) Hitec Products - Mistral Home Cycling Team
 65 Mascha Pijnenborg (Ned) Dolmans - Boels Cyclingteam
 66 Mélanie Bravard (Fra) Team GSD Gestion                           05:44
 67 Else Belmans (Bel) Topsport Vlaanderen - Ridley 2012
 68 Lieselot Decroix (Bel) Dolmans - Boels Cyclingteam               05:46
 69 Nathalie Lamborelle (Ned) Kleo Ladies Team
 70 Fabiana Luperini (Ita) Faren Honda Team
 71 Giuseppina Grassi (Mex) Faren Honda Team                         05:53
 72 Lise Olivier (RSA) Lotto Belisol Ladies
 73 Loes Gunnewijk (Ned) GreenEdge - AIS                             05:58
 74 Małgorzata Jasińska (Pol) MCipollini Giambenini                  06:01
 75 Ludivine Henrion (Bel) Lotto Belisol Ladies                      06:04
 76 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products - Mistral Home         06:08
 77 Liesbeth De Vocht (Bel) Stichting Rabo Women Cycling Team
 78 Roxanne Knetemann (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team        06:19
 79 Amanda Spratt (Aus) GreenEdge - AIS                              06:22
 80 Giorgia Bronzini (Ita) Diadora - Pasta Zara
 81 Alona Andruk (Ukr) Diadora - Pasta Zara
 82 Amanda Miller (USA) TIBCO - To The Top                           06:40
 83 Janel Holcomb (USA) United States
 84 Ally Stacher (USA) Team Specialized - lululemon                  07:16
 85 Sabrina Stultiens (Ned) Reprezentacja Holandii
 86 Geerike Schreurs (Ned) Sengers Ladies Cycling Team               07:26
 87 Lauren Hall (USA) TIBCO - To The Top
 88 Tayler Wiles (USA) Reprezentacja USA                             07:29
 89 Sophie De Boer (Ned) Reprezentacja Holandii                      07:33
 90 Melodie Lesueur (Fra) Reprezentacja Francji                      07:35
 91 Julia Martisova (Rus) Be Pink                                    07:58
 92 Carlee Taylor (Aus) Vienne Futuroscope                           08:08
 93 Lucie Pader (Fra) Team GSD Gestion                               09:31
 94 Marieke Van Wanroij (Ned) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team    09:55
 95 Susanna Zorzi (Ita) MCipollini Giambenini                        10:03
 96 Elena Cecchini (Ita) MCipollini Giambenini                       10:08
 97 Eleonora Patuzzo (Ita) Be Pink                                   10:09
 98 Aniska Vekemans (Bel) Topsport Vlaanderen - Ridley 2012          10:16
 99 Jennifer Wheeler (USA) TIBCO - To The Top                        10:39
100 Inge Roggeman (Bel) Sengers Ladies Cycling Team                  11:00
101 Jennifer Purcel (USA) TIBCO - To The Top                         11:06
102 Anna Bianca Schnitzmeier (Ger) Reprezentacja Niemiec             11:11
103 Inga Cilvinaite (Ltu) Diadora - Pasta Zara                       11:20
104 Emilia Fahlin (Swe) Team Specialized - lululemon                 11:28
105 Julia Soek (Ned) Reprezentacja Holandii                          11:32
106 Martina Corazza (Ita) Kleo Ladies Team                           11:34
107 Sarah-Lena Hofmann (Ger) Reprezentacja Niemiec
108 Alessandra D'Ettorre (Ita) Diadora - Pasta Zara
109 Monia Baccaille (Ita) MCipollini Giambenini
110 Lisa Fischer (Ger) Reprezentacja Niemiec
111 Elena Utrobina (Rus) Faren Honda Team                            11:46
112 Aleksandra Sosenko (Ltu) Vaiano Tepso
113 Sara Mustonen (Swe) Hitec Products - Mistral Home Cycling Team   11:51
114 Elena Bocharnikova (Rus) Reprezentacja Rosji                     11:56
115 Katazina Sosna (Ltu) Vaiano Tepso                                11:58
116 Martina Zwick (Ger) Reprezentacja Niemiec                        12:05
117 Samantha Schneider (USA) TIBCO - To The Top                      12:08
118 Irina Molicheva (Rus) RusVelo                                    12:24
119 Anastasia Chulkova (Rus) Rerprezentacja Rosji                    14:34
120 Karen Verhestraeten (Bel) Sengers Ladies Cycling Team            16:02
121 Anne De Wildt (Ned) Skil Argos                                   16:05
122 Esra Tromp (Ned) Skil Argos                                      16:09
123 Myfanway Galloway (Aus) Faren Honda Team                         16:12
124 Viviana Gatto (Ita) Reprezentacja Włoch                          16:25
125 Marie Lindberg (Swe) Kleo Ladies Team
126 Alie Gercama (Ned) Dolmans - Boels Cyclingteam                   16:40
127 Ruth Winder (USA) Reprezentacja USA
128 Monique Van De Ree (Ned) Skil Argos                              16:44
DNF Magdalena De Saint Jean (Fra) Reprezentacja Francji
DNF Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Tepso
DNF Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Bizkaia - Durango
DNF Urte Juodvalkyte (Ltu) Vaiano Tepso
DNF Henriette Woering (Ned) Reprezentacja Holandii
DNF Anna Trevisi (Ita) Vaiano Tepso
DNF Lisa Küllmer (Ger) Reprezentacja Niemiec
DNF Lisa Poller (Ger) Reprezentacja Niemiec
DNF Aizan Zhaparova (Rus) Reprezentacja Rosji
DNF Josien Van Wingerden (Ned) Reprezentacja Holandii
DNF Dorleta Eskamendi (Spa) Bizkaia - Durango
DNF Svetlana Bubnenkova (Rus) RusVelo
DNF Ane Santesteban (Spa) Bizkaia - Durango
DNF Cristina Alcalde (Spa) Bizkaia - Durango
DNF Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Ridley 2012
DNF Latoya Brulee (Bel) Topsport Vlaanderen - Ridley 2012
DNF Kaat Hannes (Bel) Lotto Belisol Ladies
DNF Chiara Nadalutti (Ita) Faren Honda Team
DNF Romy Kasper (Ger) RusVelo
DNF Celine Van Severen (Bel) Sengers Ladies Cycling Team
DNF Birgit Lavrijssen (Ned) Sengers Ladies Cycling Team
DNF Marissa Otten (Ned) Dolmans - Boels Cyclingteam
DNF Agne Silinyte (Ltu) Diadora - Pasta Zara
DNF Evelyn Garcia (ESa) Be Pink
DNF Kelly Markus (Ned) Skil Argos
DNF Jessie Daams (Bel) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team
DNF Emma Pooley (GBr) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team
DNF Evelyn Arys (Bel) Kleo Ladies Team
DNF Nicole Cooke (GBr) Faren Honda Team

Klasyfikacja Pucharu Świata po 4 startach:

  1 Marianne Vos (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team               200 pkt
  2 Judith Arndt (Ger) GreenEdge - AIS                                 139
  3 Emma Johansson (Swe) Hitec Products - Mistral Home Cycling Team     86
  4 Kirsten Wild (Ned) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team              80
  5 Evelyn Stevens (USA) Team Specialized - lululemon                   75
  6 Trixi Worrack (Ger) Team Specialized - lululemon                    62
  7 Adrie Visser (Ned) Skil Argos                                       56
  8 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Stichting Rabo Women Cycling Team      52
  9 Kristin Armstrong (USA) Reprezentacja USA                           50
 10 Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giambenini                         50
 11 Loes Gunnewijk (Ned) GreenEdge - AIS                                40
 12 Giorgia Bronzini (Ita) Diadora - Pasta Zara                         39
 13 Ashleigh Moolman (RSA) Lotto Belisol Ladies                         38
 14 Linda Melanie Villumsen (NZl) GreenEdge - AIS                       35
 15 Joelle Numainville (Can) Reprezentacja Kanady                       35
 16 Lucinda Brand (Ned) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team             30
 17 Martine Bras (Ned) Dolmans - Boels Cyclingteam                      27
 18 Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope                           26
 19 Alena Amialiusik (Blr) Be Pink                                      26
 20 Eleonora Van Dijk (Ned) Team Specialized - lululemon                24
 21 Noemi Cantele (Ita) Be Pink                                         24
 22 Anna Van Der Breggen (Ned) Sengers Ladies Cycling Team              24
 23 Megan Guarnier (USA) TIBCO - To The Top                             21
 24 Christine Majerus (Lux) Team GSD Gestion                            19
 25 Clara Hughes (Can) Team Specialized - lululemon                     18
 26 Emma Pooley (GBr) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team               18
 27 Monia Baccaille (Ita) MCipollini Giambenini                         18
 28 Tiffany Cromwell (Aus) GreenEdge - AIS                              18
 29 Annemiek Van Vleuten (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team        16
 30 Audrey Cordon (Fra) Vienne Futuroscope                              13
 31 Hanka Kupfernagel (Ger) RusVelo                                      9
 32 Carmen McNellis Small (USA) Reprezentacja USA                        8
 33 Romy Kasper (Ger) RusVelo                                            8
 34 Amber Neben (USA) Team Specialized - lululemon                       7
 35 Maaike Polspoel (Bel) Topsport Vlaanderen - Ridley 2012              7
 36 Nicole Cooke (GBr) Faren Honda Team                                  7
 37 Rossella Ratto (Ita) Reprezentacja Włoch                             6
 38 Janneke Kanis (Ned) Skil Argos                                       6
 39 Alexandra Burchenkova (Rus) S.C. Michela Fanini Rox                  5
 40 Rasa Leleivyte (Ltu) Vaiano Tepso                                    4
 41 Elizabeth Armitstead (GBr) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team       4
 42 Tatiana Antoshina (Rus) Stichting Rabo Women Cycling Team            3
 43 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Hitec Products - Mistral Home         3
 44 Charlotte Becker (Ger) Team Specialized - lululemon                  3
 45 Chantal Blaak (Ned) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team              2
 46 Sharon Laws (GBr) AA Drink - Leontien.nl Cycling Team                1
 47 Amélie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope                                1
 48 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products - Mistral Home Cycling     1

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: