Niemiec Tony Martin został w Kopenhadze mistrzem świata elity mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas.
Na dystansie 46,4 km drugie miejsce, ze stratą 1:16, wywalczył Brytyjczyk Bradley Wiggins, natomiast trzecie obrońca tytułu Szwajcar Fabian Cancellara, który był wolniejszy o 1:21.
Michał Kwiatkowski zajął 48. miejsce ze stratą 6:14, a dziewiąty przed rokiem Maciej Bodnar był 55., 6:55 za zwycięzcą.
Sklasyfikowano 62 kolarzy.
26-letni Martin uzyskiwał najlepsze czasy od samego startu. Na półmetku Cancellara tracił do niego niespełna 19 sekund, trzeci w tym momencie Bert Grabsch 47 sekund, a Wiggins jeszcze o 3 więcej.
Druga połówka wyścigu była wyraźnie słabsza w wykonaniu “Spartakusa”, który dodatkowo na brukowanym fragmencie wjechał w barierki, co w efekcie kosztowało go stratę srebrnego medalu.
CM; Kopenhaga (46,4 km; 2 x 23,2 km); 21 września 2011
1 Tony Martin (Niemcy) 53:44
2 Bradley Wiggins (Wielka Brytania) 01:16
3 Fabian Cancellara (Szwajcaria) 01:21
4 Bert Grabsch (Niemcy) 01:32
5 Jack Bobridge (Australia) 02:14
6 Richie Porte (Australia) 02:30
7 David Millar (Wielka Brytania) 02:46
8 Lieuwe Westra (Holandia) 03:19
9 Alexandr Dyachenko (Kazachstan) 03:20
10 Jakob Fuglsang (Dania) 03:31
11 Jonathan Castroviejo Nicolas (Hiszpania) 03:34
12 Gustav Larsson (Szwecja) 03:35
13 Svein Tuft (Kanada) 03:36
14 Janez Brajkovic (Słowenia) 03:45
15 Taylor Phinney (USA) 03:53
16 Andrew Talansky (USA) 03:58
17 Nélson Oliveira (Portugalia) 04:15
18 Jesse Sergent (Nowa Zelandia) 04:26
19 Jack Bauer (Nowa Zelandia) 04:27
20 Stef Clement (Holandia) 04:34
21 Frantisek Rabon (Czechy) 04:40
22 Laszlo Bodrogi (Francja) 04:41
23 Vasili Kiryienka (Białoruś) 04:43
24 Adriano Malori (Włochy) 04:47
25 Mikhail Ignatyev (Rosja) 04:48
26 Marco Pinotti (Włochy)
27 David McCann (Irlandia) 04:54
28 Ignatas Konovalovas (Litwa) 05:01
29 Dominique Cornu (Belgia)
30 Ioannis Tamouridis (Grecja) 05:08
31 Eugen Wacker (Kirgistan) 05:10
32 Gediminas Bagdonas (Litwa) 05:19
33 Ivan Mauricio Casas Buitrago (Kolumbia) 05:20
34 Carlos Oyarzun (Chile) 05:22
35 Leandro Messineo (Argentyna) 05:24
36 Dmitriy Gruzdev (Kazachstan) 05:30
37 Alexander Wetterhall (Szwecja) 05:35
38 Matej Jurco (Słowacja) 05:37
39 Jesus Herrada Lopez (Hiszpania) 05:39
40 Martin Kohler (Szwajcaria) 05:43
41 Vladimir Gusev (Rosja) 05:50
42 Dimitri Champion (Francja) 05:51
43 Reidar Borgersen (Norwegia) 05:55
44 Matias Medici (Argentyna) 05:56
45 Robert Vrecer (Słowenia) 06:04
46 Rafaa Chtioui (Tunisia) 06:10
47 Michael Morkov (Dania) 06:10
48 Michał Kwiatkowski (Polska) 06:14
49 Faria Da Costa (Portugalia) 06:17
50 Thomas De Gendt (Belgia) 06:28
51 Winer Andrew Anacona Gomez (Kolumbia) 06:29
52 Oleksandr Kvachuk (Ukraina) 06:30
53 Matti Helminen (Finlandia) 06:44
54 Tomas Aurelio Gil Martinez (Wenezuela) 06:53
55 Maciej Bodnar (Polska) 06:55
56 Vitaliy Popkov (Ukraina) 07:06
57 Jiri Hudecek (Czechy) 07:28
58 Pavol Polievka (Słowacja) 07:40
59 Ferekalsi Debesay (Erytrea) 08:13
60 David Albos (Andorra) 09:39
61 Tyron Giorgieri (Albania) 11:19
62 Simone Zignoli (Albania) 17:43
DNF Matt Brammeier (Irlandia)
DSQ Semere Mengis (Erytrea)
DNS Azzedine Lagab (Algieria)