Kategorie: WorldTourWyniki

Mediolan-San Remo 2010. Freire po raz trzeci

Hiszpan Oscar Freire (Rabobank), po finiszu z głównej grupy, wygrał 101. edycję kolarskiego monumentu Mediolan-San Remo.

Kilka kilometrów po starcie zaatakowała trójka zawodników: Fabrice Piemontesi (Androni Giocattoli), Aristide Ratti (Carmiooro NGC) i Diego Caccia (ISD - Neri). Przewaga szybko rosła, sięgając ponad 22 minut, ale na pierwszym z siedmiu podjazdów, przełęczy Turchino (532 m; 142,3 km), spadła do 12 minut.

Za sprawą tempa narzucanego przez ekipę Katusha peleton podzielił się na dwie części. W drugiej, ponad 100-osobowej, zostali m. in. Mark Cavendish (HTC) i Damiano Cunego (Lampre), tracąc niespełna minutę do pierwszej części.

Przewaga prowadzącej trójki nadal szybko topniała, dlatego akcja została zakończona kilka kilometrów za Le Mànie (318 m; 204 km). Drugi peleton powoli również niwelował stratę, dochodząc do pierwszego niespełna 70 km przed metą.

Z chwilowego rozprężenia skorzystał Maxime Bouet (AG2R). Francuz wyszedł na samotne prowadzenie, a za jego plecami powstała 7-osobowa grupa, z której zaatakował Dmytro Grabovskyy (ISD - Neri).

Ukrainiec wyprzedził Boueta, ale jego akcja dobiegła końca na początku Cipressa (240 m; dł. 5,6 km; 4,1%, max 9%; 275,9 km). Na podjeździe mocne tempo zespołów Liquigas i Lampre sprawiło, że miała miejsce selekcja do tyłu, której "ofiarą" został m. in. Cavendish oraz niespodziewanie lider ISD, Giovanni Visconti.

Na zjeździe odskoczył Yoann Offredo (Francaise Des Jeux). Za plecami Francuza jechała niespełna 40-osobowa grupa, która Poggio (162 m; dł. 3,7 km; 3,7%, max 8%; 291,8 km) rozpoczęła ze stratą około 20 sekund.

Offredo dał za wygraną. Grupę ciągnął Stefano Garzelli (Acqua & Sapone), tuż za nim utrzymywał się Alessandro Petacchi (Lampre). Blisko kręcili również Oscar Freire (Rabobank) i Daniele Benatti (Liquigas), nie brakowało Toma Boonena (Quick Step).

Mocno przycisnął Philippe Gilbert (Omega Pharma), następnie Filippo Pozzato (Katusha), rozciągając nieco grupę tuż przed krętymi zjazdami.

Już na płaskim, 3 km przed metą, zaatakował Vincenzo Nibali (Liquigas), którego wyprzedził Pozzato. Włoch został doścignięty jeszcze przed finałowym kilometrem.

Na finiszu rozprowadzony przez kolegę Benatti pierwszy rozpoczął sprint, ale przyczajeni za jego plecami Freire, Boonen i Petacchi łatwo minęli rywala. Hiszpan okazał się zdecydowanie najmocniejszy, sięgając po trzecie w historii zwycięstwo w "La Classicissima".

Wyniki Mediolan-San Remo 2010 (HIS), Mediolan - San Remo (298 km):

  1 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank                              6:57:28
  2 Tom Boonen (Bel) Quick Step
  3 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Farnese Vini
  4 Sacha Modolo (Ita) Colnago - CSF Inox
  5 Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo
  6 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team
  7 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
  8 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
  9 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
 10 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone
 11 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
 12 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux
 13 Enrico Gasparotto (Ita) Astana
 14 Geoffroy Lequatre (Fra) Team Radioshack
 15 Paul Martens (Ger) Rabobank
 16 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
 17 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
 18 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Professional Cycling Team
 19 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram
 20 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
 21 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
 22 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 23 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo
 24 Xavier Florencio Cabre (Spa) Cervelo Test Team
 25 Michael Rogers (Aus) Team HTC - Columbia
 26 Andriy Grivko (Ukr) Astana                                       00:09
 27 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Professional Cycling Team
 28 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo
 29 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha                               00:18
 30 Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli                        00:21
 31 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha                                00:39
 32 Simon Clarke (Aus) ISD - Neri                                    01:35
 33 Lorenzo Bernucci (Ita) Lampre-Farnese Vini
 34 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini
 35 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
 36 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi                      01:40
 37 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team Radioshack
 38 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse d'Epargne
 40 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Carmiooro NGC
 41 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
 42 Tyler Farrar (USA) Garmin - Transitions
 43 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel - Euskadi
 44 Bernhard Eisel (Aut) Team HTC - Columbia
 45 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel - Euskadi
 46 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
 47 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto
 48 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 49 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Caisse d'Epargne
 50 Christian Knees (Ger) Team Milram
 51 Markus Fothen (Ger) Team Milram
 52 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
 53 Wesley Sulzberger (Aus) Française Des Jeux
 54 Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team
 55 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
 56 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team Radioshack
 57 Sébastien Rosseler (Bel) Team Radioshack
 58 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 59 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team
 60 Bram Tankink (Ned) Rabobank
 61 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
 62 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
 63 Oscar Gatto (Ita) ISD - Neri
 64 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
 65 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale
 67 William Bonnet (Fra) BBox Bouygues Telecom
 68 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
 69 Emanuele Sella (Ita) Carmiooro NGC
 70 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Farnese Vini
 71 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
 72 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi
 73 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago - CSF Inox
 74 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre-Farnese Vini
 75 Dries Devenyns (Bel) Quick Step
 76 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
 77 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini
 78 Assan Bazayev (Kaz) Astana
 79 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo
 80 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
 81 Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d'Epargne
 82 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas-Doimo                           01:49
 83 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
 84 Dimitri Champion (Fra) AG2R La Mondiale                          01:54
 85 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone                            03:04
 86 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo                             03:13
 87 Vasili Kiryienka (Blr) Caisse d'Epargne
 88 Steve Chainel (Fra) BBox Bouygues Telecom                        05:29
 89 Mark Cavendish (GBr) Team HTC - Columbia                         06:12
 90 Mirko Selvaggi (Ita) Astana
 91 Giovanni Visconti (Ita) ISD - Neri
 92 Grégory Rast (Swi) Team Radioshack
 93 Thomas Leezer (Ned) Rabobank
 94 Lars Boom (Ned) Rabobank
 95 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
 96 Greg Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team
 97 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
 98 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Transitions
 99 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team
100 Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli
101 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
102 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux
103 Mickael Delage (Fra) Omega Pharma-Lotto
104 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
105 David Millar (GBr) Garmin - Transitions
106 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team
107 Marco Velo (Ita) Quick Step
108 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d'Epargne
109 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom                     10:07
110 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
111 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
112 Daryl Impey (RSA) Team Radioshack
113 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team Radioshack
114 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
115 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
116 Alan Marangoni (Ita) Colnago - CSF Inox
117 Marco Frapporti (Ita) Colnago - CSF Inox
118 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
119 Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom
120 Stuart O'grady (Aus) Team Saxo Bank
121 Lars Ytting Bak (Den) Team HTC - Columbia
122 Matthew Wilson (Aus) Garmin - Transitions
123 Paul Voss (Ger) Team Milram
124 Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini
125 Staf Scheirlinckx (Bel) Omega Pharma-Lotto
126 Allan Davis (Aus) Astana
127 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
128 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
129 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team
130 Dmytro Grabovskyy (Ukr) ISD - Neri
131 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD - Neri
132 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro NGC
133 Jure Kocjan (Slo) Carmiooro NGC
134 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
135 Alessandro Fantini (Ita) Acqua & Sapone
136 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi
137 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi
138 Laurent Beuret (Swi) Carmiooro NGC
139 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli
140 Eric Berthou (Fra) Carmiooro NGC
141 Luke Roberts (Aus) Team Milram                                   10:18
142 Jeremy Hunt (GBr) Cervelo Test Team                              14:24
143 Olivier Bonnaire (Fra) Française Des Jeux
144 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
145 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana                                   17:17
146 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
147 Roy Sentjens (Bel) Team Milram
148 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo
149 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
150 Diego Caccia (Ita) ISD - Neri
151 Daniele Ratto (Ita) Carmiooro NGC
152 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
153 Fabrice Piemontesi (Ita) Androni Giocattoli
DNF Michael Albasini (Swi) Team HTC - Columbia
DNF Matthew Harley Goss (Aus) Team HTC - Columbia
DNF Maxime Monfort (Bel) Team HTC - Columbia
DNF Peter Velits (Svk) Team HTC - Columbia
DNF Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone
DNF Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
DNF Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
DNF Damiano Margutti (Ita) Androni Giocattoli
DNF Sergey Renev (Kaz) Astana
DNF Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom
DNF Sa?d Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom
DNF Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
DNF Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom
DNF Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team
DNF Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
DNF Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d'Epargne
DNF Arnaud Coyot (Fra) Caisse d'Epargne
DNF Raffaele Ferrara (Ita) Carmiooro NGC
DNF Roger Hammond (GBr) Cervelo Test Team
DNF Dominique Rollin (Can) Cervelo Test Team
DNF Mattia Gavazzi (Ita) Colnago - CSF Inox
DNF Manuel Belletti (Ita) Colnago - CSF Inox
DNF Federico Canuti (Ita) Colnago - CSF Inox
DNF Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox
DNF Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi
DNF Amets Txurruka (Spa) Euskaltel - Euskadi
DNF Julian Dean (NZl) Garmin - Transitions
DNF Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin - Transitions
DNF Svein Tuft (Can) Garmin - Transitions
DNF Martijn Maaskant (Ned) Garmin - Transitions
DNF Carlo Scognamiglio (Ita) ISD - Neri
DNF Bartosz Huzarski (Pol) ISD - Neri
DNF Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini
DNF Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo
DNF Wilfried Cretskens (Bel) Omega Pharma-Lotto
DNF Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto
DNF Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
DNF Carlos Barredo Llamazales (Spa) Quick Step
DNF Maarten Wynants (Bel) Quick Step
DNF Ian Stannard (GBr) Sky Professional Cycling Team
DNF Marco Bandiera (Ita) Team Katusha
DNF Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
DNF Kim Kirchen (Lux) Team Katusha
DNF Tomas Vaitkus (Ltu) Team Radioshack
DNF Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
DNF Baden Cooke (Aus) Team Saxo Bank
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Gran Piemonte 2020. Zwycięska szarża George'a Bennetta

George Bennett (Jumbo-Visma) wygrał wśród winnic Barolo 104. edycję klasyku Gran Piemonte.

12 sierpnia 2020, 18:52

Tour Bitwa Warszawska 1920. Marceli Bogusławski wygrał prolog

Marceli Bogusławski (Wibatech Merx) wygrał na Agrykoli prolog pięciodniowego wyścigu Tour Bitwa Warszawska 1920.

12 sierpnia 2020, 17:32

Criterium du Dauphine 2020: etap 1. Wout van Aert wieńczy wysiłek Jumbo-Visma

Wout van Aert wygrał w Saint Christo en Jarez pierwszy etap 72. edycji Criterium du Dauphine i zdobył koszulkę lidera.

12 sierpnia 2020, 16:32

MŚ Aigle-Martigny 2020 odwołane. UCI się nie poddaje

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w szwajcarskich miejscowościach Aigle oraz Martigny nie odbędą się we wrześniu 2020 roku.

12 sierpnia 2020, 16:18

Michael Woods na pokładzie Israel Start-Up Nation

Michael Woods podpisał kontrakt z ekipą Israel Start-Up Nation.

12 sierpnia 2020, 12:11

Poprawia się stan Fabio Jakobsena

Stan Fabio Jakobsena poprawił się na tyle, że lekarze planują przetransportowanie go do Holandii, podał zespół Deceuninck-Quick-Step.

12 sierpnia 2020, 11:54