Kategorie: WorldTourWyniki

Mediolan-San Remo 2007. Super sprint Oscara Freire

Hiszpan Oscar Freire (Rabobank), po finiszu z peletonu, został zwycięzcą 98. Mediolan - San Remo. Drugie miejsce dla Australijczyka Alana Davisa (Discovery Channel), trzecie Belga Toma Boonena (Quick Step).

197 zawodników z 25 zespołów wyruszyło o 10 rano na trasę "La Primavera". Pogoda: lekko zachmurzone niebo i temperatura w okolicach 15˚ C, sprzyjała zabawie, tym bardziej że przed wyścigiem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta.

Trasa prowadziła ze stolicy Lombardii, na południe do Genui i następnie wzdłuż liguryjskiego wybrzeża w kierunku francuskiej granicy do San Remo. Na trasie poza przełęczą Turchino (532 m n.p.m.; 143 km), nie było większych podjazdów, dopiero na ostatnich kilometrach znalazły się większe "zmarszczki": Capo Mele (65 m n.p.m., 242,1 km), Capo Cervo (77 m, 247,4 km ), Capo Berta (130 m, 254,9 km), Cipressa (240 m; 5,6 km przy 4,1%, max 9%; 272,4 km), Capo Verde (45 m, 284,5 km) oraz Poggio (162 m; 3,7 km przy 3,7%, max 8%; 288,3 km), z którego do mety pozostał szybki i kręty zjazd oraz 3-km płaski odcinek z metą na via Roma w San Remo.

Jak zawsze od pierwszych kilometrów nie brakowało akcji zaczepnych, jednak długo nie przyniosły one efektu. Cała grupa jechała w dobrym tempie, przez pierwszą godzinę "połykając" 46,1 km, a po dwóch średnia wyniosła 46,2 km/h.

Około 90 km z przodu znalazła się w końcu grupa sześciu dobrych zawodników: Pavel Brutt (Tinkoff Credit Systems), Andrei Kunitski (Acqua & Sapone-Caffč Mokambo), Koen De Kort (Astana), Emanuele Sella (Ceramica Panaria-Navigare), Roberto Traficante (Team LPR) i Aitor Hernández (Euskaltel-Euskadi). Przewaga szybko rosła, na 114 km wynosiła 7.40.

Po pokonaniu Passo del Turchino (143 km) różnica utrzymywała się w granicach 7 minut. Z czołówki odpadł zmęczony Traficante.

Za sprawą Rabobanku i Lampre peleton znacznie przyspieszył. Zbliżając się do Capo Mele (242 km) przewaga zmniejszyła się do 2 minut. Na wzniesieniu tempa nie wytrzymali De Kort i Sella.

Na Capo Berta (255 km) strata peletonu zmniejszyła się do minuty. Na trasie zaczęło padać, co poniosło za sobą liczne kraksy. Leżeli m. in. David Kopp (Gerolsteiner) i Marco Zanotti (Unibet.com).

Walcząca do końca trójka dojechała jeszcze do Cipressy (272,4 km), ale tam do gry włączyli się już inni zawodnicy. Zaatakował Franco Pellizotti (Liquigas), do którego dołączyli Andrea Moletta (Gerolsteiner) i Yaroslav Popovych (Discovery Channel). Trójka zjazd ze wzniesienia rozpoczynała z przewagą około 20 sekund.

Na zakręcie wywrócił się Moletta, natomiast za pozostałą na czele dwójką znaleźli się Patxi Vila (Lampre) i Mirko Celestino (Milram), jednak zasadnicza grupa, na czele której pojawili się kolarze Quick Step, szybko ich dogoniła.

Pellizotti z Popovychem dojechali do ostatniego wniesienia, Poggio (288 km), ale peleton jechał już tuż, tuż za ich plecami. Przez dłuższą chwilę nastąpiło uspokojenie, dopiero w drugiej części podjazdu przewagę zyskało kilku zawodników, z których wyłoniła się najsilniejsza dwójka: Riccardo Ricco (Saunier Duval) i Philippe Gilbert (FdJeux).

Współpraca między nimi nie układała się wzorowo, zjazd ze wzniesienia rozpoczęli z przewagą 8 sekund. Za nimi pierwszą grupę w dół prowadził mistrz świata Paolo Bettini (Quick Step).

2 km przed metą prowadząca dwójka została doścignięta. Na czele usadowili się kolarze Milram rozprowadzający Alessandro Petacchiego. Nic z tego. Włoski sprinter okazał się wolny i bezradny. Znakomicie końcówkę rozegrał Freire, który wspaniałym finiszem minął wszystkich rywali, zdecydowanie, po raz drugi w historii, zdobywając "wiosenne mistrzostwo świata".

Wyniki Mediolan-San Remo 2007 (PT), Mediolan - San Remo (294 km):

1 Oscar Freire (Spa) Rabobank                            6.43.59
2 Allan Davis (Aus) Discovery Channel                           
3 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic                         
4 Robbie McEwen (Aus) Predictor-Lotto                           
5 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC                                 
6 Erik Zabel (Ger) Milram                                       
7 Gabriele Balducci (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo          
8 Alessandro Petacchi (Ita) Milram                              
9 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne                         
10 Robert Hunter (RSA) Barloworld                               
11 Danilo Napolitano (Ita) Lampre-Fondital                      
12 Luca Paolini (Ita) Liquigas                              0.01
13 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile                                   
14 Martin Elmiger (Swi) Ag2r Prévoyance                         
15 Cristian Moreni (Ita) Cofidis                                
16 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner                         
17 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com                                 
18 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir                      
19 Filippo Pozzato (Ita) Liquigas                               
20 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole                         
21 Philippe Gilbert (Bel) Française Des Jeux                    
22 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole                            
23 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel                       
24 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance                            
25 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne                         
26 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital                        
27 Gerald Ciolek (Ger) T-Mobile                                 
28 Yaroslav Popovych (Ukr) Discovery Channel                    
29 Fränk Schleck (Lux) Team CSC                             0.02
30 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner                           
31 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas                             
32 Gregory Rast (Swi) Astana                                    
33 Paolo Bettini (Ita) Quickstep-Innergetic                     
34 Bernhard Eisel (Aut) T-Mobile                            0.03
35 Renaud Dion (Fra) Ag2r Prévoyance                            
36 Tomas Vaitkus (Ltu) Discovery Channel                        
37 Marco Velo (Ita) Milram                                      
38 Riccardo Riccò (Ita) Saunier Duval-Prodir                    
39 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                           
40 Mario Aerts (Bel) Predictor-Lotto                            
41 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                      
42 Roger Hammond (GBr) T-Mobile                                 
43 René Haselbacher (Aut) Astana                                
44 Nick Nuyens (Bel) Cofidis                                0.04
45 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare                
46 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile                              
47 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo      0.06
48 Fabio Sacchi (Ita) Milram                                0.07
49 Arnaud Coyot (Fra) Unibet.com                            0.13
50 Loyd Mondory (Fra) Ag2r Prévoyance                           
51 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne                     0.14
52 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank                              
53 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel                     
54 Luca Solari (Ita) Team LPR                               0.15
55 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital                      
56 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com                             
57 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir                0.16
58 Karsten Kroon (Ned) Team CSC                                 
59 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom                         
60 Matti Breschel (Den) Team CSC                                
61 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux                     
62 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital                    0.17
63 Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo    0.18
64 Steve Cummings (GBr) Discovery Channel                   0.21
65 Mirko Celestino (Ita) Milram                                 
66 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom                   0.22
67 Ricardo Serrano (Spa) Tinkoff Credit Systems             0.23
68 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital                        
69 Patxi Vila (Spa) Lampre-Fondital                             
70 Ángel Gómez Gómez (Spa) Saunier Duval-Prodir                 
71 David Millar (GBr) Saunier Duval-Prodir                      
72 Igor Astarloa (Spa) Milram                                   
73 Kanstantsin Siutsou (Blr) Barloworld                     0.29
74 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com                           
75 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit Systems             0.37
76 Matthias Kessler (Ger) Astana                            0.40
77 Alberto Ongarato (Ita) Milram                            1.14
78 Matteo Tosatto (Ita) Quickstep-Innergetic                    
79 Alexander Efimkin (Rus) Barloworld                           
80 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas                             
81 Beñat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
82 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir        1.15
83 Aaron Kemps (Aus) Astana                                 1.23
84 Axel Merckx (Bel) T-Mobile                                   
85 Carlos Barredo (Spa) Quickstep-Innergetic                1.41
86 Mathew Hayman (Aus) Rabobank                             1.57
87 Johan Van Summeren (Bel) Predictor-Lotto                 2.22
88 Björn Leukemans (Bel) Predictor-Lotto                    2.38
89 Borut Bozic (Slo) Team LPR                               3.14
90 Sébastien Rosseler (Bel) Quickstep-Innergetic            3.15
91 Giovanni Visconti (Ita) Quickstep-Innergetic             3.16
92 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare         
93 Dario Cioni (Ita) Predictor-Lotto                        3.45
94 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole                     4.19
95 Alessandro Spezialetti (Ita) Liquigas                    4.20
96 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems              
97 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC                             
98 Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo           
99 Eric Berthou (Fra) Caisse d'Epargne                      4.21
100 Elio Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems                   
101 Matthew White (Aus) Discovery Channel                   4.41
102 Sylvain Calzati (Fra) Ag2r Prévoyance                       
103 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare          4.46
104 Roberto Petito (Ita) Liquigas                           4.47
105 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital                         
106 Maurizio Bellin (Ita) Team LPR                              
107 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital                     4.48
108 Wim Vansevenant (Bel) Predictor-Lotto                   4.49
109 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep-Innergetic               6.33
110 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC                            
111 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare     7.04
112 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com                          8.03
113 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi                 9.37
114 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis                             
115 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner                            
116 Iban Mayoz (Spa) Euskaltel-Euskadi                          
117 Antonio Cruz (USA) Discovery Channel                        
118 Guennadi Mikhailov (Rus) Astana                             
119 Christophe Laurent (Fra) Crédit Agricole                    
120 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom                   9.38
121 Serguei Ivanov (Rus) Astana                                 
122 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne                        
123 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems                    
124 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems               
125 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile                                 
126 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo            
127 Ignacio Gutierrez (Spa) Team LPR                            
128 Michał Gołaś (Pol) Unibet.com                               
129 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner                            
130 Luke Roberts (Aus) Team CSC                                 
131 Ryan Cox (RSA) Barloworld                               9.39
132 Diego Caccia (Ita) Barloworld                               
133 Marco Marcato (Ita) Team LPR                                
134 Juan José Haedo (Arg) Team CSC                              
135 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas                             
136 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank                               
137 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare       9.40
138 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare               
139 Jimmy Casper (Fra) Unibet.com                               
140 Carlos Da Cruz (Fra) Française Des Jeux                     
141 Paolo Longo Borghini (Ita) Barloworld                       
142 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep-Innergetic                   
143 Jan Boven (Ned) Rabobank                                9.42
144 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom                   14.14
145 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom                     
146 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne                       
147 Mathieu Heijboer (Ned) Cofidis                              
148 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom                    14.15
149 Antton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi                       
150 Aketza Peña (Spa) Euskaltel-Euskadi                         
151 Ludovic Auger (Fra) Française Des Jeux                      
152 Andrei Kunitski (Blr) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo     14.16
153 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo        
154 Sébastien Minard (Fra) Cofidis                              
155 Xavier Florencio (Spa) Bouygues Telecom                14.17
156 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r Prévoyance                   18.04
157 Fabien Patanchon (Fra) Française Des Jeux              18.05
158 Kevin De Weert (Bel) Cofidis                           19.13
159 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo    19.36
160 Michiel Elijzen (Ned) Cofidis                               
NA  Francesco Tomei (Ita) Ceramica Panaria-Navigare             
NA  Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prévoyance                       
NA  Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare               
NA  Fabrizio Guidi (Ita) Barloworld                             
NA  Giosuè Bonomi (Ita) Barloworld                              
NA  Bram De Groot (Ned) Rabobank                                
NA  Christophe Mengin (Fra) Française Des Jeux                  
NA  Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner                           
NA  Jon Bru (Spa) Euskaltel-Euskadi                             
NA  Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi                     
NA  Erki Pütsep (Est) Bouygues Telecom         
 Odpowiedz
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Gran Piemonte 2020. Zwycięska szarża George'a Bennetta

George Bennett (Jumbo-Visma) wygrał wśród winnic Barolo 104. edycję klasyku Gran Piemonte.

12 sierpnia 2020, 18:52

Tour Bitwa Warszawska 1920. Marceli Bogusławski wygrał prolog

Marceli Bogusławski (Wibatech Merx) wygrał na Agrykoli prolog pięciodniowego wyścigu Tour Bitwa Warszawska 1920.

12 sierpnia 2020, 17:32

Criterium du Dauphine 2020: etap 1. Wout van Aert wieńczy wysiłek Jumbo-Visma

Wout van Aert wygrał w Saint Christo en Jarez pierwszy etap 72. edycji Criterium du Dauphine i zdobył koszulkę lidera.

12 sierpnia 2020, 16:32

MŚ Aigle-Martigny 2020 odwołane. UCI się nie poddaje

Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w szwajcarskich miejscowościach Aigle oraz Martigny nie odbędą się we wrześniu 2020 roku.

12 sierpnia 2020, 16:18

Michael Woods na pokładzie Israel Start-Up Nation

Michael Woods podpisał kontrakt z ekipą Israel Start-Up Nation.

12 sierpnia 2020, 12:11

Poprawia się stan Fabio Jakobsena

Stan Fabio Jakobsena poprawił się na tyle, że lekarze planują przetransportowanie go do Holandii, podał zespół Deceuninck-Quick-Step.

12 sierpnia 2020, 11:54