Piotr Wadecki kończy karierę

Jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich lat - Piotr Wadecki postanowił zakończyć karierę. Po raz ostatni wystartuje 25 czerwca w wyścigu o mistrzostwo Polski elity w Kielcach.

Zdecydowałem się zakończyć karierę. Jeśli poznało się smak zwycięstw w wielkich wyścigach, to trudno jest po prostu dojeżdżać do mety, albo nawet walczyć o wygraną w mniejszych. Nie ukrywam, że brakuje mi już motywacji

- powiedział 33-letni Wadecki.

Kolarz z Elbląga założył własną grupę - Nobless.

Widzę się nadal w kolarstwie, ale w innej roli - dyrektora sportowego. W mojej ekipie są młodzi zawodnicy. Będziemy startować w kraju i za granicą, między innymi na Karaibach

- dodał.

Piotr Wadecki był ostatnim polskim kolarzem, który odnosił znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. W 2001 roku wygrał etap w wyścigu Paryż-Nicea i był szósty w mistrzostwach świata w Lizbonie, a w następnym sezonie zajął drugie miejsce w silnie obsadzonym i cieszącym się dużym prestiżem wyścigu Dookoła Szwajcarii.

W maju 2000 roku na Rynku Staromiejskim w Pradze grano dla niego "Mazurka Dąbrowskiego" po zwycięstwie w Wyścigu Pokoju. Wadecki był piątym Polakiem, który wygrał ten wyścig, po Stanisławie Królaku (1956), Ryszardzie Szurkowskim (1970, 1971, 1973, 1975), Stanisławie Szoździe (1974) i Lechu Piaseckim (1985).

inf. PAP

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: