Pat McQuaid nowym prezydentem UCI

To wspaniała dla mnie chwila. Czuję się wyróżniony, ale też odczuwam odpowiedzialność, związaną z moim wyborem. Dziękuję wszystkim delegatom. Spłacę ten dług zaufania w następnych latach. Przychodzę co prawda, tylko z bardzo małego związku, jednak mającego kolarskie tradycje. Dowodzi to, że rodzina kolarstwa jest wielka. Przyznam szczerze, że byłem zdenerwowany. W głosowaniu tajnym, nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Gdyby zagłosowali na mnie wszyscy, którzy o tym wspominali, to otrzymałbym 42 głosów

- powiedział po wyborze na prezydenta UCI, Pat McQuaid.

56-letni Irlandczyk został w piątek w Madrycie wybrany następcą ustępującego Heine Verbruggena, a w decydującym starciu, pokonał stosunkiem 31:11 oddanych głosów, głównego rywala, Gregorio Moreno.

McQuiad zamierza w przyszłości poprawić wizerunek Międzynarodowej Unii Kolarskiej na świecie i przede wszystkim:

popieranie rozwoju kolarstwa poza terenem Europy, czyli w Azji, Afryce i Ameryce.

Verberuggen, który zasiądzie teraz w komitecie organizacyjnym Olimpiady w Pekinie 2008 oraz pozostał w strukturach UCI jako wiceprezydent Komitetu Zarządzającego, a także komitetu ProTour, wyznał:

23 września 2004 roku, był dla mnie bardzo dramatycznym dniem, To był dzień, w którym otrzymałem od organizatorów trzech wielkich tourów [Vuelta a Espana, Tour de France i Giro d'Italia] list, gdzie opowiedzieli się przeciw serii ProTour, chociaż dwa dni wcześniej popierali ten cykl. To było dokładnie przed rokiem i jestem teraz szczęśliwy, że mogę dziś powiedzieć, po wczorajszej rozmowie z organizatorami, że zbliżamy się do zgody w tek kwestii. Chciałbym bardzo być blisko UCI, ale nie chcę patrzeć przez plecy nowemu prezydentowi. Po roku 2008 i tak, zakończę moją karierę działacza sportowego. Wtedy pójdę na emeryturę, tak jak zaplanowałem. Cieszę się, że wybrany został Pat McQuaid. Mam nadzieję, że poprowadzi Związek, najlepiej, jak tylko będzie umiał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: