MŚ 2004: Judith Arndt mistrzynią wśród kobiet

Niemka Judith Arndt została mistrzynią świata ze startu wspólnego elity kobiet.

Początek wyścigu był dosyć spokojny, tempo również nie było zbyt wysokie jednak już pierwsze zawodniczki zaczynał się wkruszać. Pierwszy poważny atak miał miejsce okoł 40 km, gdy z peletonu oderwała się Sarah Grab ze Szwajcarii. Za nią do ataku skoczyły Tina Liebig (Niemcy), Hiszpanka Maribel Moreno Allue, Rosjanka Natalia Boyarskaya i Tatiana Shishkova z Mołdawii i po kilku kilometrach dogoniły ją ale akcja ta nie trwała zbyt długo.

Przez następne kilkanaście kilometrów kolejne zawodniczki próbowały atakować, jednak peleton cały czas kontrolował sytuację. Na 52 km przed metą ponownie zaatakowała Sarah Grab do której na zjeździe dołączyła Kanadyjka Erinne Willock. Również tej ucieczki peleton nie chciał odpuścić ale też nie próbował jej gonić, do uciekającej dwójki doskoczyła wkrótce Dori Ruano Sancho z Hiszpanii. Największa przewaga uciekającej trójki wyniosła 47 sekund na 42,7 km przed metą i było wiadomo, że to nie jest rozstrzygająca akcja.

Tempo w peletonie wzrosło i słabsze zawodniczki odpadały, nie obyło się również bez kraks. Ucieczka została dogoniona dopiero na 7 km przed metą i w tym momencie w walce o złoto liczyła się szóstka zawodniczek: Svetlana Bubnenkova (Rosja), Tatiana Guderzo (Włochy), Judith Arndt (Niemcy), Joane Somarriba Arrola (Hiszpania), Edita Pucinskaite (Litwa), Nicole Brändli (Szwajcaria).

Na około 6 km do mety szczęścia spróbowała Judith Arndt, na koło próbowała skoczyć jej Tatiana Guderzo, jednak atak Niemki był na tyle skuteczny, że z niewielką przewagą dojechała do mety.

Wyniki (Werona, 132.75 km):

1 Judith Arndt (Germany)                   3.44.38 (35.458 km/h)
2 Tatiana Guderzo (Italy)                     0.10
3 Anita Valen (Norway)                        0.12
4 Trixi Worrack (Germany)                         
5 Modesta Vzesniauskaite (Lithuania)              
6 Nicole Brändli (Switzerland)                    
7 Joane Somarriba Arrola (Spain)                  
8 Svetlana Bubnenkova (Russia)                    
9 Mirjam Melchers (Netherlands)                   
10 Edita Pucinskaite (Lithuania)                  
11 Valentina Polkhanova (Russia)                  
12 Zoulfia Zabirova (Russia)                      
13 Oenone Wood (Australia)                    0.41
14 Lyne Bessette (Canada)                         
15 Eneritz Iturriaga (Spain)                      
16 Deirdre Demet-Barry (USA)                      
17 Rasa Polikeviciute (Lithuania)                 
18 Susan Palmer-Komar (Canada)                    
19 Jolanta Polikeviciute (Lithuania)              
20 Christine Thorburn (USA)                       
21 Jeannie Longo Ciprelli (France)            1.07
22 Annette Beutler (Switzerland)                  
23 Edwige Pitel (France)                          
24 Nicole Cooke (Great Britain)                   
25 Linda Villumsen Serup (Denmark)                
26 Susanne Ljungskog (Sweden)                 1.11
27 Noemi Cantele (Italy)                      2.08
28 Lene Byberg (Norway)                       2.36
29 Magali Le Floc'h (France)                  3.30
30 Chantal Beltman (Netherlands)                  
31 Theresa Senff (Germany)                    3.38
32 Barbara Heeb (Switzerland)                     
33 Lada Kozlikova (Czech Republic)            6.09
34 Amy Moore (Canada)                             
35 Miho Oki (Japan)                               
36 Bogumiła Matusiak (Poland)                     
37 Rachel Heal (Great Britain)                    
38 Clemilda Fernandes Silva (Brazil)              
39 Christiane Soeder (Austria)                    
40 Evy Van Damme (Belgium)                        
41 Tatiana Shishkova (Moldova)                    
42 Anna Zugno (Italy)                             
43 Corine Hierckens (Belgium)                     
44 Elisabeth Chevanne Brunel (France)             
45 Trine Hansen (Denmark)                         
46 Amber Neben (USA)                              
47 Zinaida Stahurskaya (Belarus)                  
48 Sarah Grab (Switzerland)                       
49 Margaret Hemsley (Australia)                   
50 Kimberly Bruckner (USA)                        
51 Manon Jutras (Canada)                          
52 Maribel Moreno Allue (Spain)                   
53 Sonia Huguet (France)                          
54 Erinne Willock (Canada)                        
55 Dori Ruano Sanchon (Spain)                     
56 Elisabeth Vink (Netherlands)                   
57 Olivia Gollan (Australia)                      
58 Tina Liebig (Germany)                      6.13
59 Kristin Armstrong (USA)                   11.12
60 Ghita Beltman (Netherlands)                    
61 Małgorzata Wysocka (Poland)               11.23
62 Rosane Kirch (Brazil)                          
63 Natalya Kachalka (Ukraine)                     
64 Veerle Ingels (Belgium)                   12.14
65 Oxana Kashchyshyna (Ukraine)              20.52
66 Grete Treier (Estonia)                    21.21
67 Valentina Karpenko (Ukraine)                   
68 Tina Mayolo Pic (USA)                     21.23
69 Camilla Larsson (Sweden)                  22.51
70 Natalia Boyarskaya (Russia)                    
71 Lise Christensen (Denmark)                     
72 Marina Jaunatre (France)                       
73 Andrea Graus (Austria)                         
74 Ana Paola Madrinan Villegas (Colombia)    23.32
75 Paulina Brzeźna (Poland)                  28.08
DNF Madeleine Sandig (Germany)                    
DNF Daniela Fusar Poli (Italy)                    
DNF Silvia Parietti (Italy)                       
DNF Hayley Rutherford (Australia)                 
DNF Sofie Goor (Belgium)                          
DNF Veronika Jeger (Hungary)                      
DNF Arenda Grimberg (Netherlands)                 
DNF Edita Kubelskiene (Lithuania)                 
DNF Zita Urbonaite (Lithuania)                    
DNF Olga Slyusareva (Russia)                      
DNF Regina Schleicher (Germany)                   
DNF Tania Belvederesi (Italy)                     
DNF Nathalie Bates (Australia)                    
DNF Sereina Trachsel (Switzerland)                
DNF Iona Wynter (Jamaica)                         
DNF Noelia Soledad Fernandez (Argentina)          
DNF Charlotte Goldsmith (Great Britain)           
DNF Frances Newstead (Great Britain)              
DNF Julia Martissova (Russia)                     
DNF Aleksandra Zabrocka (Poland)                  
DNF Nicole Demars (Canada)                        
DNF Cristina Alcalde Huertanos (Spain)            
DNF Anna Ramirez Bauxell (Spain)                  
DNF Irene Hostettler (Switzerland)                
DNF Veronica Leal Balderas (Mexico)               
DNF Volha Hayeva (Belarus)                        
DNF Tatsiana Sharakova (Belarus)                  
DNF Tiina Nieminen (Finland)                      
DNF Colette Swift (Ireland)                       
DNF Madeleine Lindberg (Sweden)                   
DNF Loes Gunnewijk (Netherlands)                  
DNF Alison Wright (Australia)                     
DNF Iryna Chuzhynova (Ukraine)                    
DNF Louise Moriarty (Ireland)                     
DNF Uenia Fernandes Souza (Brazil)                
DNF Cindy Pieters (Belgium)                       
DNF Sharon Van Dromme (Belgium)                   
DNF Maria Lucilene Silva (Brazil)                 
DNF Monika Kiraly (Hungary)                       
DNF Monica Holler (Sweden)                        
DNF Linn Torp (Norway)                            
DNF Janildes Fernandes Silva (Brazil)             
DNF Dianne Emery (South Africa)