MŚ 2000: Piotr Mazur mistrzem świata juniorów w jeździe na czas

Piotr (Peter) Mazur zdobył złoty medal w jeździe indywidualnej na czas juniorów na mistrzostwach świata odbywających się we francuskim Plouay.

17-letni zawodnik, na stałe mieszkający w Kanadzie, na dystansie 24,5 km wyprzedził Rosjanina Wladimira Gusiewa i drugiego Polaka Łukasza Bodnara.

Zwycięstwo Mazura nie jest niespodzianką. Zawodnik MAT CCC Jelcz Laskowice od dłuższego czasu okupuje pierwsze miejsce w rankingu UCI juniorów. Dzisiejsze zwycięstwo było już jego piątym w jeździe na czas w tym sezonie, wygrał również juniorski Wyścig Pokoju i kanadyjski Tour de l’Abitibi.

Wczoraj, w wyścigu młodzieżowców, startował wicemistrz Europy Paweł Zugaj. Zajął dopiero 7. pozycję, ale na słabszy wynik wpłynął defekt tylnego koła oraz późniejsze kłopoty na jednym z zakrętów (wszedł za ostro, musiał wypiąć nogę z pedału ratując się przed upadkiem). Realnie jednak patrząc, gdyby nie to, zająłby najwyżej 4. miejsce.