Wyścig A. Kaczyny i A. Malinowskiego 1999

21 sierpnia odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarski im. mł. kpt. Andrzeja Kaczyny i dh. Andrzeja Malinowskiego (kat. 1.4), poświęcony pamięci dwóch strażaków, którzy zginęli w trakcie gaszenia pożaru w miejscowej hucie.

Trasa 7. Memoriału składała się z siedmiu okrążeń, każde po prawie 29 km, łącznie 202 kilometry i przebiegała ulicami Raciborza oraz pobliskich miejscowości. Łączna pula nagród wyniosła 16,8 tys. franków szwajcarskich (ok. 44 tys. zł), zwycięzca otrzymał prawie 9 tys. złotych.

Kluczowa akcja dla losów wyścigu miała miejsce na 4 rundy przed końcem, kiedy zaatakowała 14 osobowa grupa, w której było 8 Polaków i 6 kolarzy zagranicznych. Na ostatnim okrążeniu, 28 kilometrów przed metą, na czele po zwycięstwo, jechał już samotnie Piotr Wadecki z Mroza. 12-osobowa grupka straciła do niego 35 sekund.

Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, zwłaszcza, że przyjechałem sam, jak to się mówi 'na solo'. Drugi raz z rzędu grupa Mróz wygrała ten wyścig. Zależało nam żeby wygrać w tym roku, gdyż był to po raz pierwszy tak wysoko punktowany klasyk w Polsce. Najbardziej się cieszę z punktów UCI (40), bo będzie to dobra karta przetargowa przed podpisaniem kontraktu, który mam zamiar sfinalizować już w przyszłym tygodniu. Jutro rano wylatuję do Francji na wyścig Tour du Poitou (24-27.08; kat. 2.4). Następnie wracam do Polski, by przygotować się do Tour de Pologne.

powiedział za metą Wadecki.

Końcowe wyniki:

 1. Piotr Wadecki (Pol) Mróz          4.42.06
 2. Grzegorz Gronkiewicz (Pol) Sprandi MAT Jelcz  0.35
 3. Tomas Konecny (Cze) Wüstenrot         
 4. Jaroslav Bilek (Cze) Wüstenrot         
 5. Enrico Nicolai (Ita) Greese          
 6. Robert Radosz (Pol) Servisco          
 7. Cezary Zamana (Pol) Mróz            
 8. Bernard Bocian (Pol) Lukullus Ambra Banaszek  
 9. Raimondas Rumsas (Lit) Mróz          
10. Sławomir Chrzanowski (Pol) Servisco

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: