Wyniki MP w jeździe parami 2016

logo pzkol

Adrian Kurek i Tomasz Kiendyś oraz Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj, zwyciężyli w elicie, w mistrzostwach Polski par w jeździe na czas, rozgrywanych w miejscowości Godziesze Wielkie.

Całe podium w wyścigu elity mężczyzn zajęli kolarze CCC Sprandi Polkowice. Kurek i Kiendyś uzyskali na 30-kilometrowej trasie wynik 33:35, pokonując Jarosława Marycza i Bartłomieja Matysiaka o 25 sekund. Trzeci czas odnotowali mistrzowie Polski U23, Alan Banaszek i Piotr Brożyna.

Srebro w orlikach i 4. pozycję w elicie wywalczyli Damian Sławek i Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy). Obrońcy tytułu, Patryk Stosz i Michał Paluta uzupełnili podium młodzieżowców.

Wyścig parami nie różni się wiele od tradycyjnej czasówki – rozgrzewka, jazda na „fulla” i liczenie na to, że da to dobry wynik. Dziś dało to zwycięstwo. Fakt ten cieszy, choć z drugiej strony można żałować frekwencji, gdyż inne ekipy z elity odpuściły ten start

– powiedział po wyścigu Tomasz Kiendyś.

Warunki na trasie zachęcały do ścigania – nawierzchnia była dobra, a wiatr w czasie zawodów się uspokoił. W poprzednich latach start był w innej miejscowości i tegoroczna trasa było lekko zmodyfikowana, ale generalnie ścigaliśmy się na tych samych szosach, więc wiedzieliśmy czego się spodziewać.

Wyniki – elita mężczyzn

Wśród kobiet najlepsze były młode zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik, Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj. Na tej samej trasie co mężczyźni, uzyskały one czas 39:06, o 6 sekund lepszy od Edyty Jasińskiej i Martyny Klekot (TKK Pacific Nestle Toruń). 29 sekund straciły złote medalistki sprzed roku, siostry Brzeźne, Monika i Paulina (KS MAT Atom Sobótka).

Wyniki – elita kobiet

Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski (UKS Mróz Jedynka Kórnik) byli najlepsi w kategorii junior. Stoczyli oni zacięty pojedynek o złoto z kolarzami KS Pogoń Mostostal Puławy – Filipem Maciejukiem i Piotrem Pękalą. Trzecie miejsce, również z niewielką stratą, zdobyli Szymon Krawczyk i Dawid Czubak (KTK Kalisz).

Wyniki – junior

Zdecydowane zwycięstwo w kategorii juniorka odniosły zawodniczki ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz – Karolina Lipiejko i Nikola Różyńska. O prawie pół minuty wyprzedziły one dwójkę z UKS Mróz Jedynka Kórnik – Joannę Golec i Karolinę Przybylak. Klaudia Bielawska i Aleksandra Trzebińska (UKS Koźminianka Koźminek) wyjechały z miejscowości Godziesze Wielkie z brązowymi medalami.

Wyniki – juniorka

W juniorach młodszych triumfował duet z UKS Copernicus SMS Toruń – Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak. Pokonali oni Mateusza Walaszczyka i Macieja Raduckiego (LKS Baszta Golczewo) oraz Dawida Kuderczaka i Konrada Sosińskiego (KLTC Konin).

W juniorkach młodszych na podium stanęły Julia Kowalska i Wiktoria Polak (KTK Kalisz), Martina Stecka i Weronika Grosicka (WLKS Krakus Kraków) oraz Nikola Seremak i Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).