Wyścig Dookoła Mazowsza 2015: etap 2

Holender Stefan Poutsma (Cyclingteam Jo Piels) wygrał w Nowym Dworze Mazowieckim drugi odcinek zmagań na szosach Mazowsza.

Zwycięzca Karpackiego Wyścigu Kurierów z 2013 roku pokonał Niemca Williego Willwohla (LKT Brandenburg) oraz Ukraińca Andrieja Kulyka (Kolss-BDC).

Nowym liderem wyścigu został Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice), który zbierał bonifikaty na lotnych premiach.

Ustaliśmy przed etapem z dyrektorem sportowym, Tomaszem Brożyną, że skupimy się na premiach lotnych. Uważamy, że właśnie na nich rozstrzygnie się wyścig. Plan był taki, by jechać aktywnie i udało się go zrealizować. Dyspozycja była dzisiaj dobra i pomimo walki o bonifikaty, miałem jeszcze sporo sił na końcowy finisz. Na finałowej rundzie popełniłem jednak jeden błąd, który mocno utrudnił mi walkę o czołową lokatę. Runda była bardzo kręta. Ciężko było przejść kilka pozycji do przodu i dobrze się ustawić do sprintu

– powiedział Stępniak.

Etap z Ciechanowa do Nowego Dworu Mazowieckiego rozpoczął się od zażartej walki o bonifikaty na pierwszych dwóch premiach. Usytuowane one były na 19. i 28. kilometrze. Sprinter polkowickiej ekipy wygrał pierwszą, a na drugiej był drugi. Dodatkowo Tomasz Kiendyś i Eryk Latoń finiszowali na 3. miejscu, “zabierając” sekundy rywalom. Z 7 sekund, które Stępniak tracił w generalce do lidera, Kerstena Thiele, zostały tylko 2.

W końcu od peletonu oderwała się 4-osobowa ucieczka, która składała się z kolarzy zagranicznych ekip. Wypracowała sobie ona ok.2-minutową przewagę, ale została doścignięta jeszcze przed rundami w Nowym Dworze Mazowieckim. 13 kilometrów przed metą rozegrano ostatni sprint po bonifikaty i w nim Stępniak ponownie był drugi, a Christian Delle Stelle trzeci. Wywalczył dodatkowe 2 sekundy i zrównał się czasowo w klasyfikacji generalnej z Thiele. Jako, że kolarz CCC Sprandi Polkowice był lepszy w prologu, objął wirtualne prowadzenie.

Wyniki 2. etapu Wyścigu Dookoła Mazowsza 2015 (2.2), Ciechanów – Nowy Dwór Mazowiecki (156 km):

1. Stefan Poutsma (Cyclingteam Jo Piels)