Kamptal Klassic 2015: dublet Włoszczowskiej i Szafraniec-Rutkiewicz

Mistrzyni Polski Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wygrała 24. edycję Kamptal Klassik Trophy w austriackim Langenlois.

Najbardziej utytułowana polska kolarska górska w niedzielę, 29 marca, rozpoczęła sezon w barwach ekipy Kross wyścigiem w Austrii. Należący do kalendarza UCI Kamptal Klassik to impreza pierwszej kategorii, rozgrywana w słynącym z win rejonie Dolnej Austrii, nieco na północ od Wiednia.

Włoszczowska prowadziła od startu, w zimnym i deszczowym Langenlois dowożąc objęte na początku trasy prowadzenie do końca. Drugie miejsce zajęła jej drużynowa koleżanka Anna Szafraniec Rutkiewicz, a podium dopełniła Janka Stevkowa (Outsiterz Cycling).

Na 5. miejscu uplasowała się Paula Gorycka (4F Scott Racing Team).

Trzecie miejsce w wyścigu juniorów wywalczył Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik), a 6. wśród juniorek Gabriela Wojtyła (Goodman Zator).

Wyścig elity mężczyzn wygrał Szwajcar Florian Vogel (Focus XC Elite Team), na mecie meldując się przed Austriakiem Karlem Marktem (HaiBike Oetztal Pro Team) i Czechem Ondrejem Cinkiem (Multivan Merida). 13. miejsce zajął mistrz Polski Marek Konwa (64sto Leszno MTB Team), a na dalszych pozycjach uplasowali się kolarze polskiej ekipy JBG-2, Romet Racing, MTB Silesia Rybnik i SGR Srebrna Góra.

Wyniki Kamptal Klassik Trophy 2015 (C1), Langenlois/Zöbing (28,1 km, 5 x 5,6 km) – wyścig cross country elity kobiet:

DNF Iwona Kurczab (Polska) SGR Srebrna Góra

Wyniki Kamptal Klassik Trophy 2015 (C1), Langenlois/Zöbing (28,1 km, 5 x 5,6 km) – wyścig cross country juniorów: