Włoch Fabio Felline (Trek Factory Racing) wygrał odcinek jazdy na czas w Porto Vecchio. Liderem pozostał Benjamin King (Cannondale Garmin).
Drugi czas na płaskim, 7-kilometrowym odcinku wykręcił jego drużynowy kolega – Luksemburczyk Bob Jungels. Podium dopełnił Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo).
Koszulkę lidera utrzymał zwycięzca przedpołudniowego etapu – Amerykanin Benjamin King (Cannondale Garmin),który na mecie sklasyfikowany został z 19. czasem.
40. wynik zanotował Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo).
fot. ASO/G.Demouveaux
1 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 09:11
2 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 00:01
3 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 00:02
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 00:06
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin 00:09
6 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement 00:11
7 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 00:12
8 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 00:13
9 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:15
10 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement 00:16
11 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
12 Steve Morabito (Swi) FDJ
13 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 00:17
14 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
15 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
16 Jérémy Roy (Fra) FDJ 00:18
17 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 00:20
18 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing 00:21
19 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
20 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin 00:23
21 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
22 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
23 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin 00:24
24 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
25 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 00:25
26 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 00:26
27 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 00:27
28 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 00:28
29 Ignatas Konovalovas (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:29
30 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
31 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
32 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 00:30
33 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
34 David Tanner (Aus) IAM Cycling 00:31
35 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:32
36 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
37 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
38 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
39 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling 00:33
40 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
41 Francis Mourey (Fra) FDJ 00:35
42 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
43 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18 00:36
44 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
45 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
46 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
47 Clément Saint-Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:37
48 Alo Jakin (Est) Auber 93 00:38
49 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
50 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
51 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 00:39
52 Cédric Pineau (Fra) FDJ
53 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 00:40
54 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
55 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 00:41
56 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
57 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 00:42
58 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
59 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling 00:43
60 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
61 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
62 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar 00:44
63 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
64 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 00:46
65 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
66 Steven Tronet (Fra) Auber 93
67 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
68 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo 00:49
69 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
70 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
71 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
72 Anthony Geslin (Fra) FDJ 00:50
73 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar 00:51
74 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 00:52
75 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
76 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:54
77 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 00:55
78 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin
79 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement
80 Rémy Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM
81 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 00:56
82 César Bihel (Fra) Auber 93
83 Maxime Renault (Fra) Auber 93 00:57
84 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
85 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18 00:58
86 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 01:00
87 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 01:01
88 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 01:02
89 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18 01:03
90 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
91 Huub Duijn (Ned) Team Roompot 01:05
92 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
93 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
94 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
95 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo 01:06
96 Dan Craven (Nam) Team Europcar 01:07
97 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
98 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling 01:08
99 Julien Guay (Fra) Auber 93 01:13
100 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
101 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot 01:14
102 Evaldas Siskevicius (Lit) Team Marseille 13 KTM 01:15
103 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
104 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits 01:16
105 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling 01:17
106 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling 01:19
107 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 01:20
108 André Looij (Ned) Team Roompot 01:21
109 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling 01:29
110 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling 01:32
111 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 01:34
112 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
113 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling 01:41
114 Reinier Honig (Ned) Team Roompot 01:43
115 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 01:46
116 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling 01:50
1 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin 2:16:06
2 Clément Saint-Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:24
3 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 00:27
4 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 00:28
5 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo 00:29
6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 00:32
7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin 00:36
8 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement 00:38
9 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 00:39
10 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 00:40
11 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:42
12 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement 00:43
13 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
14 Steve Morabito (Swi) FDJ
15 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 00:44
16 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
17 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
18 Jérémy Roy (Fra) FDJ 00:45
19 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement 00:47
20 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing 00:48
21 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin 00:50
22 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
23 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
24 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin 00:51
25 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
26 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 00:52
27 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 00:53
28 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 00:54
29 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 00:55
30 Ignatas Konovalovas (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:56
31 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
32 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
33 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 00:57
34 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
35 David Tanner (Aus) IAM Cycling 00:58
36 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM 00:59
37 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
38 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
39 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
40 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 01:00
41 Francis Mourey (Fra) FDJ 01:02
42 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
43 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18 01:03
44 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
45 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
46 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
47 Alo Jakin (Est) Auber 93 01:05
48 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
49 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
50 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 01:07
51 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement 01:08
52 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 01:09
53 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
54 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling 01:10
55 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
56 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar 01:11
57 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
58 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 01:13
59 Steven Tronet (Fra) Auber 93
60 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
61 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo 01:16
62 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
63 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
64 Anthony Geslin (Fra) FDJ 01:17
65 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 01:19
66 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
67 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM 01:21
68 Rémy Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM 01:22
69 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 01:23
70 Maxime Renault (Fra) Auber 93 01:24
71 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
72 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18 01:25
73 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18 01:30
74 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
75 Huub Duijn (Ned) Team Roompot 01:32
76 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
77 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo 01:33
78 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling 01:35
79 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:38
80 Julien Guay (Fra) Auber 93 01:40
81 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot 01:41
82 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling 01:44
83 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling 01:46
84 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 01:47
85 André Looij (Ned) Team Roompot 01:48
86 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 01:50
87 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling 01:51
88 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 01:54
89 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling 01:56
90 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 01:57
91 Cédric Pineau (Fra) FDJ 02:04
92 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling 02:08
93 Reinier Honig (Ned) Team Roompot 02:10
94 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 02:13
95 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 02:14
96 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling 02:17
97 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 02:26
98 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 02:28
99 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
100 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling 02:48
101 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling 03:10
102 Evaldas Siskevicius (Lit) Team Marseille 13 KTM 03:12
103 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement 05:44
104 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 07:32
105 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling 08:00
106 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 08:06
107 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18 08:11
108 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing 08:16
109 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar 08:18
110 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin 08:22
111 César Bihel (Fra) Auber 93 08:23
112 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement 08:29
113 Dan Craven (Nam) Team Europcar 08:34
114 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
115 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits 08:43
116 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 09:01