GMP 2014: Paulina Brzeźna-Bentkowska mistrzynią elity kobiet

Paulina Brzeźna-Bentkowska została Górską Mistrzynią Polski. Zawodniczka grupy TKK “Pacific” Toruń wyprzedziła swoje koleżanki z zespołu Annę Plichtę i Monikę Brzeźną.

Wyścig toczył się pod dyktando wymienionej trójki. Opór starała się stawić jedynie Pulina Gorycka (4F Racing Team), ale w połowie dystansu wypadła z gry.

Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik) zdobyła złoto wśród juniorek. Druga przyjechała Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź), a trzecia Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mistrzynią w gronie juniorek młodszych została Karolina Perekitko (GKS Cartusia Kartuzy). Srebro dla Wiktorii Pikulik (BCM Notatek Ziemia Darłowska), a brąz dla Magdaleny Zielińskiej (UKS Sokół Kęty)

Zawodniczki rywalizowały na 60 kilometrowej trasie, czterokrotnie wspinając się do Drogi Sudeckiej na Przełęczy Karkonoskiej i finiszując na podjeździe w Przesiece. Do zmagań razem przystąpiła elita kobiet, juniorki oraz juniorki młodsze. Te ostatnie rywalizowały na dystansie 35 kilometrów.

Wyniki Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2014 – wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet, Cieplica – Przesieka (80 km):

1. Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK “Pacific” Toruń)